Günün Tarihi:22 Mart 2019

Romanlarla buluşma


AK Parti İl Başkanlığı tarafından Roman vatandaşlara yönelik düzenlenen programda konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 2009 yılından itibaren Roman vatandaşlara yönelik devrim niteliğinde icraatlar yaşandığını belirtti.

Katılım
İl Başkanlığı tarafından, ilimizde yaşayan Roman vatandaşlara yönelik “Birlikte Daha Güçlüyüz” isimli bir toplantı düzenlendi. Ernaz Tesisleri’ndeki Roman Buluşmasına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Balkan Roman Birliği (BAROM) Başkanı ve Makedonya Devlet Bakanı Necdet Mustafa, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyel, Belediye Başkanları, Milletvekili adayları ve roman vatandaşlar katıldı.

İcraatlar
Şenlik havasında geçen buluşmaya katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, salona girişte davul ve zurna ekibi tarafından karşılandı. Bakan İslam, salona girişte tüm Roman vatandaşların bulunduğu masaları tek tek gezerek, sohbet etmeyi ihmal etmedi. Türkiye’de 2009 yılından itibaren Roman vatandaşlara yönelik devrim niteliğinde icraatlar yaşandığını ifade eden Bakan İslam, “AK Parti iktidarları ilk defa Roman vatandaşlarımızın eşit vatandaşlar olduğunu deklare etti ve Roman vatandaşlarımız için iyileştirme çalışmalarına başladı. Sizler için öncelikle yapmayı planladığımız işler var. Bunlarda bir tanesi barınma sorununu çözmek, ikincisi sağlıkla ilgili problemleri çözmek, üçüncüsü ise işsizlik ile ilgili problemleri çözmek” dedi.

Yardımlar
Roman vatandaşlara yönelik Sosyal yardımlarla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten İslam, “Çoğunuz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından sosyal yardım alıyorsunuz. Ama arzu ettiğimiz, bir gün hepinizi eğitimli, iş sahibi vatandaşlar olarak görmek, yardım alan değil yardım veren vatandaşlar olarak görmek. İnşallah o günlere de tez zamanda ulaşacağız” diye konuştu.

30 Mayıs 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 784 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın