Günün Tarihi:26 Haziran 2019

Milli İttifak liderleri Sakarya’daydı


SP ve BBP'nin oluşturduğu Milli İttifak liderleri Mustafa Kamalak ve Mustafa Destici, dün geldiği ilimizde Reisoğlu Tesisleri'nde yerel medya temsilcileriyle buluştu.

Medya
Kamalak ve Destici toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, Türkiye'de her an her şeyin olabileceğini, Anayasa'nın askıya alındığını, yasaların uygulanmaz bir durumda olduğunu savundu. Özgür medyayı susturma hadisesinin sadece medyayı susturma anlamına gelmediğinin altını çizen Destici, "Medyayı susturmak muhalefeti susturmaktır ve topyekun bir milleti sindirmektir. Bu asla hukuki bir karar olarak algılanmaz. Tamamen iktidarın bir hesap sorma öç alma hareketi olarak tanımlanır" diye konuştu.


Ergenekon
Bu operasyon için Ergenekon, Balyoz ve Kafes davaları ile zemin oluşturulacağını, duyulanın bu olduğunu dile getiren Destici, iktidarın hangi dönemde kim işine lazımsa onu kullandığını savundu. Destici, iktidarın kullandığını daha sonra attığını, yenisini aldığını öne sürerek, şöyle konuştu: "Şu anda da darbecilere, Ergenekoncularla 'denize düşen yılana sarılır misali' onlara sarılmış vaziyetteler. Onlarla bir süreç götürmeye çalışıyorlar. Ama bu durum sırf darbe olmasın diye, milli irade hakim olsun diye, Türkiye daha ileri demokrasiye kavuşsun, basın hürriyeti tam olarak sağlansın diye oy veren kesimi ciddi anlamda rahatsız etmiştir. Dış dünyada da Türkiye'yi itibarsızlaştıracak ve yalnızlaştıracaktır. Bundan herkesin uzak durmasını tavsiye ediyorum. "


Bataklık
Mustafa Kamalak ise, medyanın alabildiğine özgür olması, tabiri caizse 'koltuğun altlarına, halıların altlarına' bakabilmesi gerektiğini söyledi. "Toplum gerçekleri bataklığa saplanmış iktidar sahiplerinden mi öğrenecek, bu mümkün mü?" diye soran Kamalak, topluma gerçekleri anlatma yeteneğine sahip olan kurumun medya kurumu olduğunu ifade etti.


Haksızlık
Kamalak şunları kaydetti: "Bu arada medyada oto kritik yapmalı. Dürüst, gerçekleri kamuoyuna olduğu gibi anlatmalı. Aksi halde hem görevini yapmamış olur, hem temsil ettiği topluma haksızlık etmiş olur. Gerçekten medya doğruları yazmazsa toplum gerçekleri kimden öğrenecek? Nereden öğrenecek? Hele hele bataklığa saplanmış iktidar sahiplerinden mi öğrenecek? Mümkün mü?"

3 Haziran 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 760 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama