Günün Tarihi:21 Eylül 2019

Tiyatro Şenliği’ne renkli kapanış


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 6. Liselerarası Tiyatro Şenliği sona erdi.

17 lise
Adapazarı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Kasım Aksoy, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 27 Nisan- 1 Haziran tarihleri arasında, 17 lise tarafından hazırlanan birbirinden güzel oyunların slayt gösterisinin izlenmesiyle başlayan program, ödül töreniyle devam etti.


Sanat
Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’ne hediyelerini takdim eden Aktürk, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizde kültür-sanat hayatının canlılığı ve gelişimi için her ay kültür sanat etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Etkinliklerimiz içerisinde tiyatro buluşmaları önemli bir yer tutmaktadır” dedi.


Zenginlik
Tiyatro heyecanını şehrimizde sürdürmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber sürdürdüğümüz ‘Liselerarası Tiyatro Şenliği’, şehrimizdeki tiyatro ikliminin zenginliğini arttırıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak kültür-sanat hizmetlerimizi arttırarak devam edeceğiz. Şenliğimize katılan okulların öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.


Keşfediyorlar
Geyve Alifuat Başgil Anadolu Lisesi, Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi ve Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi’ne ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilli Ali Kasım Aksoy takdim etti. Aksoy, “Öğrenci kardeşlerimiz, yeteneklerini keşfetmeleri ve güven kazanma adına düzenlediğimiz Liselerarası Tiyatro Şenliği’ne katılarak oyunlarını sergileme fırsatı buldular. Öğrencilerimizin eğitimlerinde başarılı oldukları gibi, sosyal hayatta da başarılı olmalarını diliyorum” dedi.


Teşekkür
Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi, Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ali Dilmen Anadolu Lisesi’ne hediyelerini takdim eden Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, “Öğrencilerimizin eğitimlerinde öğretmelerimiz ve müdürlerimiz her türlü gayreti gösteriyor. Öğrencilerimizin spor, kültür ve sanat alanında sosyal hayatını canlı tutacak etkinlikler yapması gerekiyor. Öğrencilerimizin sosyal hayatta başarılar elde etmesini istiyoruz. Gerçekleştirilen tiyatro şenliğini düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.


Ödüllendirildi
Bu yıl Tiyatro Şenliği’nde bir ilk de gerçekleştirildi. Bir ay boyunca sahnelenen oyunları takip eden 10 kişilik jüri ekibi, belirlenen kategorilerde en iyileri seçti. Bu kapsamda verilen ödüller şu şekilde:
En İyi Oyun Ödülü: Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi – Barış
En İyi Dekor Ödülü: Sakarya İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
En İyi Kostüm Ödülü: Özel Enka Anadolu Lisesi
En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Yusuf Çetinadam (Cemil Meriç)
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Ayşe Ocak (Cemil Meriç)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Ömer Yılmaz (Sakarya Uğur Değişim Anadolu Lisesi)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Cahide Ayyıldız (Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu
En İyi Yönetmen/Sorumlu Öğretmen Ödülü: Yasemin Hacıeyüpoğlu Akyüz
Şenlik Özel Ödülü: Hasan Hüseyin Şensu (Ali Dilmen Anadolu Lisesi)
Jüri Özel Ödülü: Selmin Can (Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi)
Tuğba Mıhçı Anısına Ödül: Ali Dilmen Anadolu Lisesi

3 Haziran 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1012 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU