Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Yeni bakkallara karşılama


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, odaya yeni katılan bakkal esnaflarıyla tanışma yemeğinde bir araya geldi.

Buluşma
Başkan Ahmet Akdardağan ve yönetim kurulu üyeleri,  mesleğe yeni başlayan bakkal esnafıyla ‘Hoş geldin’ buluşmasında bir araya geldi. Erenler’de bulunan Şaheser Restaruant’ta gerçekleşen yemekli buluşma da mesleki bilgiler üzerine fikir alış verişi yapıldı. Yemeğe Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem’de katıldı.

Aile bireyi
Bakkal esnafının mahallelerin simgesi olduğu, esnaflığın yanı sıra sorumluluğun büyük olduğunu söyleyen Oda Başkanı Akdardağan, “Yaptığımız iş o kadar önemli ki neredeyse her ailenin bir bireyi gibiyiz. Zorda kalanın adeta kara gün dostuyuz. Tıpki, mahalle muhtarlarımız gibi hizmet veriyoruz. Yani mahallede herkesi tanıyoruz, çoluk, çocuk, yaşlısı, genci. Derdi olan bakkala gelir, canı sıkılan dertleşmek ister. Borç isteyen bakkala gelir. Sokakların ve mahallelerin bakkal amcasını insanlar kendisine çok yakın görürler” dedi.

Rızkımız
Akdardağan, “Her şeyden önce güveni boşa çıkartmamalıyız. Allah tüm esnafımızın yar ve yardımcısı olsun. Bizler her zaman, sizin menfaatinizi korumak ve kollamak için bu görevdeyiz. Mesleki gelişmeleri takip ederek, sürekli istişarede olalım. Yaptığımız işi hakkıyla yaparak, hiçbir zaman güven sarsmayarak, sadece rızkımızı kazanmanın derdinde olalım. İşlerinizde bol kazançlar diliyorum” dedi.

Teşekkür
Yemekte esnaflar sırayla kendilerini tanıtırken, mesleki olarak yapılacak teknik düzenlemeler ile ilgili uzmanlar tarafından bilgilendirildiler. Başkan Akdardağan, yeni üyelerin birbiriyle kaynaşmasının yanı sıra, aileleriyle birlikte yemeğe katıldıkları için teşekkür etti.
 

4 Haziran 2015 , Perşembe Bu haber toplam 902 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın