Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

‘MÜSİAD istikrarın devamını istiyor’


MÜSİAD (Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği) Sakarya Şubesi Başkanı Ahmet Genç, iş dünyası olarak, bugüne kadar olduğu gibi, 7 Haziran’da yapılacak seçim sonucunda, Huzur, Güven ve İstikrarın devamını arzu ettiklerini söyledi.

Vakur
Genç, 7 Haziran’a sayılı günler kala, partilerin ekonomik vaat ağırlıklı seçim stratejilerinin dikkat çektiğini ve milletimizin hep daha güzeli hak ettiğine inanarak, güzel vaatleri de ilgiyle izlediklerini söyleyerek, “Söylemlerin daha olgun, vakur ve ülkemize yakışır bir bilgelikle şekillenmesi için, tüm siyasilere büyük görev düşmektedir. Seçimlerin, olabildiğince geniş katılımlı ve barış içinde geçebilmesi için, seçmene ve siyasi partilere büyük görev düşmektedir” dedi.

Söylemler
Genç, “Sandıktan çıkacak sonucu da, tüm vatandaşlarımız ve siyasetçilerin, saygıyla ve demokrat bir tavırla karşılaması gerekmektedir. İş dünyası olarak, bugüne kadar olduğu gibi, seçim sonucunda, huzur, güven ve istikrarın devamını arzu ediyoruz. MÜSİAD camiası olarak dikkatimizi çeken bir başka önemli konu, yıllardır baskı altında tutularak millete verilmemiş ve bugün nispeten kazanılabilmiş bazı temel hakların, tekrar milletin elinden alınabileceğine yönelik söylemlerdir. Temel insan hak ve özgürlüklerini kısıtlayıcı yaklaşımlar, bizi daha mutlu bir geleceğe götürecek söylemler olamaz. Bu bağlamda; Diyanetin fonksiyonu ile ilgili değerlendirmeleri, 8 yıllık kesintisiz eğitime geri dönüş önerilerini, Kâbe tartışmalarını, günlük siyaset gündemi içinde değerlendirmeyi, son derece yanlış ve tehlikeli buluyoruz” dedi.

Noktada
Genç, “Çözüm süreci, milletimiz için, asrın Barış ve Milli Birlik Projesidir. Sürecin kararlılıkla devam etmesi, toplumun her kesiminin yararına olduğu için, bu noktada sorumluluğu olan herkes, bu bilinçle hareket etmelidir” dedi.

6 Haziran 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 689 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın