Günün Tarihi:18 Mart 2019

Yazar Sinan Yağmur okurları ile buluştu


“Aşkın Gözyaşları” isimli kitap serisiyle büyük hayran kitlesine sahip olan Sinan Yağmur, Serdivan Kongre Merkezi’nde okurlarıyla buluştu.

Selamladı
Okuduğu Şems şiiriyle katılımcıları selamlayan ve merhaba diyen yazar Yağmur, söyleşi boyunca tasavvuf ve aşk üzerine paylaşımlarda bulundu. ‘Sufinin sohbeti hasbihaldir’ diyerek zaman zaman dinleyicilerden de soru alan Sinan Yağmur, söyleşisine katılımcılardan gelen sorular üzerinden devam etti. Yağmur, sevenleri tarafından en çok merak edilen konulardan biri olan ve kullandığı birçok aksesuarda da önemli bir yer tutan   (Vav) harfinin anlamı ve kendisi için öneminden bahsetti. 


Vav harfi
Salondakilere zamanın önemli hat ustalarından Hattat Osman’ın   (Vav) harfi ile ilgili kıssasını anlatan Yağmur, Vav’ın insanı temsil ettiğini belirterek, “İnsan ana rahminden dünya kuyusuna vav halinde gelir, ömrünün sonunda da yine vav halini alır” dedi. Sinan Yağmur, elif’in de tekliği simgelediğini ifade ederek “Elif olan ve tek olan sadece Allah’tır” diye konuştu.  Yağmur, program sonunda okurlarının kitaplarını imzaladı.

12 Haziran 2015 , Cuma Bu haber toplam 868 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın