Günün Tarihi:19 Şubat 2019

Özkoç mesaiyeye başladı


Tekrar CHP Sakarya Milletvekili seçilen Engin Özkoç, yeni dönem mazbatasını almadan çalışmaya başladı.

Sıkıntıları dinledi
Akyazı Haydarlar Mahallesi’ndeki taş ocağı sorununa el atan Özkoç, “Taşocağının köylülerin hayatını kabusa çeviriyor, bunun üzerine bir de alan genişletme talebi, kesinlikle kabul edilemez" dedi. Haydarlar Mahallesi’nde vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Özkoç, “Konuyu meclis gündemine taşıyacağım. Devletin bir şirkete kiraladığı taşocağı, köyün üzerine kabus gibi çökmüş durumda. Köylü hangi saatte atılacağı belli olmayan dinamit patlamasının gürültüsü ve yarattığı toz bulutu altında yaşamaya çalışıyor” dedi.


Takipçi olacağız
“Burada insanlar toz soluyor, yalnız insanların sağlığı değil, hayvanlar, bitkiler tüm canlı hayat zarar görüyor, yeraltı sularını kirleniyor, kirletiliyor” diyen Özkoç, “Biz insan yerleşiminin yani başına kurulmuş bu taşocağının kapatılmasını istiyoruz. Köylünün mücadelesine destek veriyoruz, sonuna kadar da takipçisi olacağız. Mevcut duruma yönelik böyle bir tepki varken, taşocağının alan genişletme talebi kabul edilemez. ÇED raporu kesinlikle olumsuz olmalı, genişletmeye izin verilmemeli" dedi.

12 Haziran 2015 , Cuma Bu haber toplam 800 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın