Günün Tarihi:26 Nisan 2019

İmam-Hatibe jet çözüm!


Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘Valilik oluru’ ile şehir merkezinde Dr. Nuri Bayar ile birlikte 6 ortaokulu, İmam-Hatip Okulu’na dönüştürdü.

Dr. Nuri Bayar ile birlikte 6 ortaokula yeni düzenleme geldi

 

Dr. Nuri Bayar
İlgili okullara gönderilen ‘Olur’ yazısı ile Dr. Nuri Bayar Ortaokulu’nun 5. sınıfına (1. sınıf)  öğrenci kaydı yapılmayacak. Bunun yerine ortaokulun 5. sınıfına İmam-Hatip ortaokulu olarak kayıt alınacak. Okulda öğrenim gören ortaokul öğrencileri, mezun olduktan sonra ise bina tamamen İmam-Hatip ortaokulu olarak hizmet verecek.

Hakkı Demir
Adapazarı’ndaki Dr. Nuri Bayar Ortaokulu gibi, Serdivan’daki Hakkı Demir Ortaokulu da bu yıl ortaokula kayıt almayacak. Okula sadece İmam-Hatip ortaokulu olarak öğrenci kaydı yapılacak.

Yunus Emre
Erenler’deki Yunus Emre Çok Programlı Lise binası da bundan böyle İmam-Hatip ortaokuluna dönüştürüldü. Bu okula da yeni dönemde İmam Hatip’e gidecek öğrencilerin kayıtları gerçekleştirilecek.

Mustafa Kemalpaşa
Adapazarı Merkez’deki Mustafa Kemal Paşa İlkokulu da ikili öğrenime geçerek, okula İmam-Hatip ortaokulu olarak da öğrenci kaydı alınacak. Aynı uygulama Arifiye Ortaokulu’nda da yapılacak. Yağcılar’daki Fatih İlkokulu ek binası da, İmam-Hatip ortaokulu olarak hizmet verecek.  Deprem sonrasında ortaya çıkan okul açığının giderilemediği Sakarya’da, son iki yıl içinde İmam Hatip Ortaokulu ve lise ihtiyacı için belediyelerin yaptığı okul binaları da yeterli görülmedi. 
 

13 Haziran 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 3874 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama