Günün Tarihi:22 Mart 2019

Heyelan mağdurlarına ödenek


Geyve Kızılkaya Mahallesinde meydana gelen heyelan sonra hasar gören 46 konutun onarımı için Valilik tarafından ödenek çıkarıldı.

Sakarya Afet Acil Durum Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “46 ailenin kira bedeli için “Acil Yardım” gönderilmesi talep edilmiştir. Valiliğimizin bu talebi üzerine, söz konusu mahallesinde fiilen oturdukları konutları etkilenen 46 afetzedeye bir defaya mahsus olmak üzere 2 bin 400 liralık yardımın Valiliğimiz emrine gönderilmesi ve dağıtımı uygun görülmüştür. İlimiz için bir ilk olan bu ödeneğin çıkarılmasın da olumlu görüşlerini yansıtan Başkanlığımız İlgili Daire Başkanlığı ile tüm Başkanlık çalışanlarına İl Müdürlüğümüz adına teşekkür ederiz” denildi.

15 Haziran 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 760 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın