Günün Tarihi:20 Şubat 2019

Arifiye Köy Enstitüsü buluştu


Arifiye Köy Enstitüsü, Arifiye Öğretmen Okulu ve Arifiye Öğretmen Lisesi mezunlarının her yıl geleneksel olarak yaptıkları geleneksel buluşmaları Arifiye’de yapıldı.

Önce okulda
Okul bahçesinde bir araya gelen mezunlar, mezun oldukları okulun bahçesinde birbirlerini karşıladılar. Bunlar arasında yıldan yıla birbirlerini görenlerin yanı sıra yıllardan beri buluşmaya ilk defa katılanlar da vardı. Okul bahçesinde bir süre sohbet ederek anılarını tazeleyen mezunlar buluşmasının daha sonraki kısmına Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan törenle devam edildi.


Büyük güç
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından tüm mezunların katılımı ile öğretmen okulu marşı ve Atatürk marşı büyük bir coşku ile söylendi. 1960’lı yıllarda okulun öğretmeni olan Sabri Sönmez toplantının önemi üzerinde durdu ve yeni kurulan Arifiye Öğretmen Okulları Derneği’ne üye olmaya davet ederek bir çatı altında toplanılmasının büyük bir güç oluşturacağını söyledi.


Anılar anlatıldı
Bazı öğretmenlerin anılarını anlatmasını müteakip  mezunlar buluşması sırasında gösterdikleri ilgi dolayısı ile Fen Lisesi Müdürü Nazmi Erman, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’ya ve meslekte 50. yılını dolduran Arifiye Belediyesi eski Başkanı Seyfettin Kubilay’a birer plaket takdim edildi.


Helallik
Karabey Aydoğan’ın Arifiye Köy Enstitüsü ve öğretmen okulu mezunlarını başarılarını anlattığı konuşması büyük alkış almasına neden oldu. Toplantı okulun eski tarım öğretmenlerinden 92 yaşındaki Ali Cengizhanoğlu’nun yaptığı duygusal konuşması ve helallik istemesi ile sona erdi. Toplantı sonunda birlikte öğle yemeği yiyen mezunlar, daha sonra geldikleri yerlere gitmek üzere dağıldılar.

15 Haziran 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 1648 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın