Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

Uganda’ya Orhan Camii


Gönüleli Derneği’nce Uganda’da yaptırılan ve adı, “Sakarya Orhan Camii” olarak belirlenen caminin açılışını yapmak üzere imam, işadamları ve daire müdürlerinden oluşan ekip, Ramazan’ın 5. günü Afrika’ya gidecek.

Uganda’da hayır kapısı
Gönüleli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nce, Afrika’nın Uganda ülkesinde yaptırılan ve inşaatı tamamlanan Sakarya Orhan Camii’nin açılışını gerçekleştirmek üzere Afrika’ya gidecek ekip, ayrıca Ramazan ayı ile alakalı iftar, kumanya, Kur’an-ı Kerim dağıtımı ve yeni su kuyularının da açılışını yapacak. 22 Haziran Pazartesi günü gidecek heyette Orhan Camii’nin İmam-Hatibi Mustafa Aydın da yer alacak.

Kimler katılacak?
Gönüleli Derneği Başkanı Ahmet Zahit Dizdar Başkanlığı’nda yapılan toplantıda Uganda’ya Orhan Camii İmam-Hatibi Mustafa Aydın, SASKİ Daire Başkanı Naci İris, Büyükşehir Daire Başkanları Recep Ören ve Alpay Şirin, işadamları Necmi İbil, Rıdvan Ulusal, Yavuz Selim Bakkaloğlu, İnan Uyanıker, Gökay Tarcan, Orman Park Tesis Müdürü Fuat Bilgin, Gönüleli Derneği Yöneticisi Mustafa Saygılı ve Fatih Yavuz’un katılmasına yönelik karar alındı.

Hayırseverlere çağrı
Başkan Dizdar, hayırseverlere çağrıda bulunarak; “10 lira bağışlayarak bir kardeşimizin iftar yapmasına, 50 lira bağışlayarak bir aileye sahur ve iftar için kumanya ulaştırmamıza, 15 lira bağışlayarak bir sadaka-i cariyenizin olması için, Müslüman kardeşlerimizin Kur’an-ı Kerim’e kavuşmasına vesile olabilirsiniz” dedi.

Gönüleli Derneği’nin yöneticileri, Orman Park’ta bir araya gelerek caminin açılışına yönelik programı belirlediler.
 

19 Haziran 2015 , Cuma Bu haber toplam 944 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama