Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

Ferizli ve Kaynarca’da içmesuyu


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yürütülen çalışmalarla Ferizli ve Kaynarca’ya bağlı 8 mahalleye daha Sapanca Gölü’nden temin edilen içmesuyu ulaştırıldı.

Sağlıklı
Kaynarca’ya bağlı Kayacık, Karamanlar, Sarıbeyli, Gürpınar ve Şeyhtımarı ile Ferizli’ye bağlı Sarıahmetler, Konuklu ve Doğancı Mahalleleri için toplam 10 bin metre uzunluğunda yeni içmesuyu hattı döşendi, bölgedeki tüm şebekeler yenilendi. Kısa süre içerisinde gerçekleştirilen çalışmalarla hem bölgedeki su yetersizliği sorunu çözüme kavuşturuldu hem de 8 mahalleye daha Sapanca Gölü’nden temin edilen kaliteli ve sağlıklı içmesuyu ulaştırılmış oldu.


Pırıl pırıl
SASKİ tarafından hayata geçirilen çalışmalardan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Kaynarca’ya bağlı Kayacık Mahallesi Muhtarı Mehmet Cebesoy, "Mahallelerimiz içmesuyu noktasında önemli sıkıntılar yaşıyordu. Bölgenin kireçli yapısı şebekeleri tıkıyordu. Yaz aylarında su yetersizliği yaşanıyordu. Çok şükür bu sorun artık ortadan kalktı. Yeni yasayla Büyükşehir Belediyemiz mahallelerimizde hemen çalışma başlattı. Hamdolsun artık çeşmelerimizden pırıl pırıl su akıyor. Allah razı olsun. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na ve SASKİ Genel Müdürümüz Sayın Rüstem Keleş’e çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

22 Haziran 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 720 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın