Günün Tarihi:19 Haziran 2019

Yaz şenliklerinde Spora doyuyorlar


Yaz şenliklerinde Spora doyuyorlar

Özel Erenler Güneş Okullarındaki etkinliklerde gözler yaz sezonu çevrildi. Hazırlıklar başladı
Yaz şenliklerinde Spora doyuyorlar 
Geçtiğimiz gün düzenlenen görkemli açılış töreni, renkli görüntülere sahne oldu. Sinan Kolcu
Start: İlimizin önemli eğitim kurumlarından Özel Erenler Güneş Okulları yaz şenliklerinin startını verdi. Geçtiğimiz gün düzenlenen görkemli tören ile kapılarını açan yaz sezonu şenliklerinde hem sosyal hem de sportif alanda birçok etkinlik bulunuyor. Okulun 4ncü sınıf öğrencileri tarafından yapılan Mehter gösterisi ile başlayan açılış töreni ise hem öğrencilerin, hem de ailelerin büyük ilgisini gördü.
Tören: Geçmişte kültürümüzde önemli yer tutan; ancak günümüzde unutulmaya yüz tutmuş Türk kültürüne ait öğeleri yakından inceleme fırsatı bulan öğrenciler, açılış töreni boyunca Çuval yarışı, mendil kapmaca gibi oyunlar oynadılar. Osmanlı Macunu ile tanışıp, Ata bindikleri törende geleneksel el sanatlarıyla da ilgilenen öğrenciler, deneyimli öğretmenlerinin gözetiminde bol bol eğlendiler.
Bilgi: Yaz sezonu boyunca düzenlenecek etkinlikler ve sportif faaliyetlere boş vakitlerini değerlendirme fırsatı bulacak olan öğrenciler, kültürel alanda da önemli bilgiler edinecekler. 
  Yaz Şenliklerinin açılış gününde Ata binip, Çuval yarışına katılan öğrenciler, oldukça keyifli bir gün geçirdiler. Bu tür etkinliklerin, yaz sezonu boyunca devam etmesi bekleniyor.
 : Şölenlerin açılışı Mehter gösterisi ile başladı.
 Salıncağa binip, el sanatları standında keyifli dakikalar geçiren öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte doyasıya eğlendiler.
  El sanatları alanında hünerlerini sergileyen öğrenciler, sportif aktivitelerde de oldukça başarılıydılar.  

23 Haziran 2015 , Salı Bu haber toplam 844 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama