Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

En iyi hafız Sakarya’dan


2015 yılı din görevlileri arası Türkiye Hafızlık Yarışması ‘Bölge Finali’ Sakarya Müftülüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

17 Ağustos
Çanakkale il 1.’si Mehmet Ali Işık, Yalova il 1.’si Sakıp Karataş, Bursa il 1.’si Hüseyin Bor, Tekirdağ il 1.’si Ömer Yılmaz, Balıkesir il 1.’si Abdullah Sait Yıldız, Kocaeli il 1.’si Yunus Emre Azak, Bilecik il 1.’si Hakan Tuparlak ve Sakarya il 1.’si İsmail Yaşar’ın bölge birinciliği için yarıştığı Türkiye Hafızlık Yarışması ‘Bölge Finali’, 21 Haziran 2015 Adapazarı Karaman 17 Ağustos Camii’nde gerçekleştirildi.

Seçici kurulu
Yarışmada seçici kurul başkanlığını Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, seçici kurul üyeliklerini ise İl Müftü Yrd. Mehmet Korkmaz, Sapanca Müftüsü Orhan Örnek, SAÜ İlahiyat Fak. Öğr. Görevlileri Musa Öziş ve İlyas Şanlı ile Adp. AİHL Meslek Dersleri Öğretmeni Selami Gürsoy yaptılar.

Hediyeler
Yalova din görevlilerinden Sakıp Karataş’ın üçüncü ve Bilecik’ten Hakan Tuparlak’ın ikinci olduğu Türkiye Hafızlık Yarışması ‘Bölge Finali’nde bölge birinciliğini yarışmaya Sakarya’yı temsilen giren İsmail Yaşar elde etti. Bölge Finalinin sonunda yarışmada dereceye girenlerden 1.’ye  ikin bin TL, 2.’ye bin 500 TL ve 3. olan yarışmacıya da 1000 TL para ödülü verildi. Ayrıca yarışmaya katılan 8 yarışmacıya da birer yarım altın, birer takım elbise, birer gömlek ve birer ayakkabı hediye olarak takdim edildi.

24 Haziran 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 1015 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın