Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

Başıboş hayvanlar yuvalarına kavuşacak


Hendek Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı yapımı tamamlanıyor. Barınakta, idari bina, yavrulu anne barınağı, tedavi ünitesi, doğal yaşam bahçesi ve operasyon odası yer alıyor.

5 bin m2
İlçede sokak hayvanlarının saldırganlıklarını ve insanlara bulaştırabilecekleri hastalıkları ortadan kaldırmak ve vatandaşların bu konulardaki haklı şikâyetlerinin önüne geçilebilmek için sokak hayvanları bakım evi çalışmasını başlatan Hendek Belediyesi,  5 bin metre kare alanda inşa edilecek olan hayvan barınağında 100 sokak hayvanını barındırabilecek.


Tüm ihtiyaçları
Modern yapıda dizayn edilen ve havyaların tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı hayvan bakımevinin yapımı tamamlanmak üzere. Ekipler hızlı bir şekilde barınağı tamamlayıp, sokak hayvanlarını burada bakıma alacak. Başkan İrfan Püsküllü, “Son dönemlerde sokak hayvanlarının sayısındaki artış ve bu konuda vatandaşların şikayeti üzerine hayvan barınağı projemize başladık. Barınağımızın inşaatı bitmek üzere, burada başıboş hayvanları bir araya toplayacağız. İsteyen vatandaşlarımız buradan hayvan bakımı üstlenip alabilecek. Son derece modern bir şekilde dizayn edilen bakımevinde sokak hayvanlarının her türlü ihtiyacı karşılanacak. Barınağımız tamamlanınca artık sokaklarda başıboş köpekler sorunu çözülmüş olacak inşallah” dedi.

1 Temmuz 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 683 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın