Günün Tarihi:14 Aralık 2018

 

 

Kazimiye suya kavuştu


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yürütülen Pamukova Kazımiye İçmesuyu Projesi’nde çalışmalar tamamlandı.

Çalışıyoruz
SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, "İçmesuyu ağımızı her geçen gün genişletiyoruz. Bu kapsamda içmesuyu noktasında sorun yaşayan mahallelerimize de kesintisiz ve bol içmesuyu ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bu dönem için 40 milyonu aşacak olan içmesuyu yatırımlarımızı hemşerilerimizle paylaşmıştık” dedi.

14 mahalle
Keleş, “Hamdolsun projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Kısa bir süre önce Ferizli ve Kaynarca ilçelerine bağlı 14 mahallenin içmesuyu sıkıntısını çözüme kavuşturmuştuk. Şimdi de Pamukova Kazımiye Mahallesine içmesuyu temini için başlattığımız çalışmaları tamamladık" dedi.

1 milyonluk
Yaklaşık 1 milyona mal olan proje ile ilgili bilgiler de veren Rüstem Keleş, "Pamukova’ya bağlı Kazımiye Mahallesi’nde içmesuyu sorunu yaşanıyordu. İlçenin yüksek kesiminde kalan Kazımiye Mahallesi’ne su çıkmıyordu. Bu kapsamda ekiplerimiz bölge için projelerini hazırladı. Kazımiye Mahallemiz için 7 kilometrelik içmesuyu hattı, 50 metreküplük içmesuyu deposu ve terfi merkezi inşa ettik. Projemizde yapım çalışmalarımız tamamlandı. İnşallah kısa süre içerisinde de hattan su verilmeye başlanacak. Projemizin bölgede yaşayan hemşerilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

2 Temmuz 2015 , Perşembe Bu haber toplam 551 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın