Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

Karayolları rezaleti!


Sakarya’da birçok yolda uygulanmaya başlanan ve en alt seviyede tutulan hız sınırları sürücüleri adeta çileden çıkartıyor. D-100 gibi, uluslar arası bölünmüş yolun bazı yerlerinde hızın 50 km’ye inmesi ise herkesten tepki almaya devam ediyor.

Bu kadarı fazla!

Bölünmüş yollarda hız sınırı 110 kilometre ile belirlenmiş durumda. Ama bir çok yerde meskun mahal öne sürülerek bu hız sınırının 50 km’ye indirilmesi tepkilere yol açıyor. 110 km. hız sınırı olan yerde karşılarına çıkan hız sınırı 50 km. tabelalarına tepki gösteren vatandaşlar, “D-100 gibi bölünmüş yolda, gerçekten bu kadarı da çok fazla!” dediler.

Geçit yapılsın
D-100’de Erenler ile Hendek geçişi arasındaki bir çok yerleşim yerinde alt veya üst geçidin yanı sıra ışıklı sistem yapılmadığından dolayı Karayolları işin kolayına kaçarak hız sınırını indiriyor. Bu sınırın indirilmesi de ister istemez herkesin tepkisini çekiyor. Vatandaşlar, hız sınırının 50 kilometreye indirilmesi yerine buralara güvenli geçişi sağlayacak ışıklı sistem, alt veya üst geçit yapılmasını istiyor.

Ceza üstüne ceza
Bölünmüş yolda 110 km. ile giden araç sürücüleri bir anda karşılarına gelen hız sınırı 50 km. tabelası ile hızlarını düşürmeye çalışsalar da şu andaki araçların bu sınıra inmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Haliyle bu bölgede yapılan radar uygulamalarında ceza üstüne ceza yiyoruz. Bu devirde böylesi bir yolda bu hız sınırını anlamak mümkün değil. Kilometrelerce 50 km’lik hız sınırı mı olur? Buna çözüm bulunmalı” dediler. 

 D-100 üzerindeki Hasanbey ve Gebeş mahallelerinin geçişinde uygulanan hız sınırına tepki göstermeyen yok. Yolun bölünmüş yol olması nedeniyle karşıya geçiş için yolda müsait değil. Mahalle çıkışlarına ise vatandaşlar çözüm için ışıklı kavşak veya alt geçit yapılmasını istiyorlar.

 

2 Temmuz 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1637 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın