Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Ülkücülerden gıyabi namaz


Sakarya Ülkü Ocakları, dün Orhan Camii’de Cuma Namazı sonrasında Doğu Türkistan’da maruz kaldıkları Çin zulmü sonrasında hayatını kaybeden Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kıldılar.

Çin tarafından Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri’ne karşı yapılan zulüm, protesto edilmeyen devam ediyor. Sakarya Ülkü Ocakları tarafından zulüm sonrası hayatını kaybeden Müslümanlar için Cuma Namazı çıkışı Orhan Camii’nde bir gıyabi cenaze namazı kılındı. Gerçekleşen cenaze namazına Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Milletvekili Zihni Açba, MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Gül ve çok sayıda vatandaş katıldı. Katılımın yoğun olduğu cenaze namazı yapılan duaların ardından son buldu. 

4 Temmuz 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 658 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama