Günün Tarihi:19 Eylül 2019

‘Şimdi harekete geçme zamanı’


Sakarya Kültür ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği Başkanı Osman Zor, gazetemizin 16 Temmuz tarihli sayısında gündeme getirdiği ‘5 milyonluk çöplük!’ haberiyle ilgili açıklama yaptı.

Yüksek sesle
Sakarya’nın öz varlığıyla, insanların girişimiyle kurulan Türk ticaret bankası uzun yıllar hizmet vermiş bu gün kapalı olmasının sorgulanmasının zamanı geldiğini açıklayan Başkan Zor, “Sakarya Büyükşehir Belediyesinin burası için bir sözü olmalı. Sakarya aydınları yüksek sesle konuşmalı ve yazmalı. İlimizin markalaşma heyecanı yaşadığı bu süreçte ülkemize katma değer katacak bu yapıyı tekrar şehrimize kazandırmalıyız” dedi.

Hareket
Sakarya’nın ortak değerleri yaşatılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Zor, “Bu tip sorunlar ortak akılla çözülür. Sivil toplum kuruluşlarının dayanışması önemlidir. Hareket her zaman öncü yön ve yöntem olmalı. Burası için artık harekete geçme zamanı gelmiştir ve geçiyordur” dedi.

Açılmalı
Başkan Zor, “Sakarya estetik kurulu şehir merkezinde atıl duran bu ve benzeri binaları kamuoyu ile paylaşmalı ve halkımızı bilgilendirmelidir. Sakarya’ya yatırım yapacak yatırımcı ararken, Sakarya da yaşayanların kurduğu bu banka tekrar halka açılmalı. Ve gücünü halktan alan sermaye; hiçbir güç esaretine boyun eğmez. Yeter ki doğru zamanda doğru yöneticiler ve denetlenebilir, şeffaflık, ortakların bilgi paylaşımı olsun” dedi.

Asli görev
Bu konuda gönüllü olduklarını belirten Başkan Zor, “Sakarya da bende gönüllüyüm. Bizim gibi gönüllü olanlar artık harekete geçmeli. Tarihe karşı kültürel duruşumuz bizim asli görevimizdir. Bütün şehrimizi bu değere sahip çıkmaya davet ediyorum” diye konuştu.
 

22 Temmuz 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 756 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU