Günün Tarihi:26 Eylül 2018

 

 

Sadece Kur’an öğrenmiyorlar


Sakarya Müftülüğü tarafından yaz tatili boyunca Kur’an, siyer, ibadet, ahlak ve dini bilgilerin verileceği yaz Kur’an kursları tüm hızıyla sürüyor.

21 Ağustos

2015 yılı yaz Kur’an kursları; ‘Kur’an Ayı Ramazan’da Kur’an’la Buluşalım’ sloganıyla 22 Haziran - 21 Ağustos tarihleri arasında, üç dönem halinde gerçekleştirilecek. Hafta içi her gün her yaştan öğrencinin katılabileceği Yaz Kur’an Kursları’nda, Kur’an-ı Kerim, ibadet, siyer ve ahlak gibi derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler de yapılıyor.

Ücretsiz

Konuyla ilgili olarak Sakarya Müftülüğü, “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz Kur'an kurslarına katılacak öğrencilere özel olarak hazırlanan kitaplar ücretsiz verilmiş olup, “Dinimizi Öğreniyoruz I-II-III” kitapları yanında, Diyanet'in çocuklara yönelik yayınları da yardımcı materyal olarak kullanılabilmektedir. Yaz kurslarında eğitim gören öğrenciler Kur’an eğitiminin yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde sportif etkinliklerde bulunabilmektedir” denildi.

55 bin öğrenci

2013 yılında 3 milyon 59 bin 409 öğrenci yaz Kur'an kurslarına katıldığı, bu rakamın 2014 yılında 3 milyon 154 bin 68’e yükseldiği, bu yıl da ülke genelinde 3 milyondan fazla öğrencinin yaz Kur'an kurslarında eğitim gördüğü belirtildi. 2014 yılında ilimizde toplam 15 bin 2 Yaz Kur’an kursunda eğitim verildiği, 27 bin 309 erkek,  27 bin 949 bayan olmak üzere toplamda 55 bin 258 öğrencinin eğitim gördüğü, kurslarda da toplam 2 bin 107 din görevlisi ve Kur’an kursu öğreticisi görev yaptığı bildirildi. 

23 Temmuz 2015 , Perşembe Bu haber toplam 695 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın