Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

SBBNet hızla yayılıyor


Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yılbaşında uygulamaya konulan ‘SBBNet’e ilgi her geçen gün artıyor.

7 bin kullanıcı
Teknolojik altyapıyı güçlendirme hedefi ile çalışmalarına devam eden Büyükşehir, her dönem hayata geçirilen yenilikçi uygulamalar ile kurumsal kimliğini de güçlendiriyor. ‘SBBNet’in vatandaşların kullanımına sunduğu ilk gün itibari ile 7 bin kayıtlı kullanıcıya ulaştığını aktaran Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, hedeflerinin ücretsiz internet erişim sahası kalmayan bir şehir olduğunu vurguladı.

Günlük erişim
Bayraktar, “SBBNet adını verdiğimiz ücretsiz internet erişimini vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş, şehrin belli noktalarında bulunan wi-fi ağları ile vatandaşlarımızın internet ortamını kullanmalarını sağlamıştık. Şuanda Sakaryapark, Kentpark ve Yenikentpark’ta bulunan internet erişim noktalarında ücretsiz internet hizmeti sunuyoruz. Uygulamanın hayata geçtiği ilk günden bu yana 7 bin kullanıcıya ulaştık. Günlük ortalama 250 kişiye internet erişim hizmeti sunmaktayız. İnşallah teknolojik altyapımızı güçlendiren hizmetlerimiz artarak sürecek” diye konuştu.

Cebinizde
Gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin yerinde hizmetlerini vatandaşların kullanımına sunduklarını da belirten Orhan Bayraktar, şunları söyledi; “İOS ve Android İşletim Sistemine sahip akıllı telefonlarda ücretsiz olarak indirilen SAKUS ve SBB Mobil gibi hizmetlerimize ulaşmak da çok kolay. Böylece belediye otobüslerinin anlık güzergah bilgilerine, kurumsal ara yüzümüze, kısacası Büyükşehir’le ilgili her şeye cebinizden rahatlıkla ulaşabileceksiniz.”

24 Temmuz 2015 , Cuma Bu haber toplam 1137 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın