Günün Tarihi:21 Ekim 2018

 

 

30 bin traktör üretti


Türkiye tarım sektörünün öncü kuruluşu TürkTraktör, geçtiğimiz sene faaliyete başlayan Erenler’de kurduğu fabrikasında, bir sene içinde tam 30 bin traktör üretti.

Üretim bantları

Türkiye tarım sektörünün lider ismi TürkTraktör’ün kuruluşunun 60. yıl dönümünde açtığı Erenler Fabrikası, faaliyete geçişinin ilk yılını doldurdu. Daha önce tüm üretim ve montaj çalışmalarını Ankara’daki fabrikasında gerçekleştiren TürkTraktör, geçtiğimiz yıl boyahane ve montaj süreçlerini toplamda 402 bin m² alana kurduğu Erenler’deki fabrikasına taşıyarak, traktörlerini buradaki üretim bantlarından indirmeye başladı.

50 bin

TürkTraktör Ankara fabrikasına ek olarak hizmete açtığı Erenler’le birlikte yıllık traktör üretim kapasitesini 50 bin adede çıkardı. TürkTraktör kuruluşundan bugüne, 45.823 adedi 2014 yılı içerisinde olmak üzere 750 bin traktörün üretimini gerçekleştirdi.

Çiftçileri

TürkTraktör, bu yılın başından itibaren, üretimini yaptığı iki modelinin ihracatına da başladı. TürkTraktör’ün yurt içinde New HollandT 480 olarak satışta olan modeli; artık TD 3.50 olarak Amerika’ya ihracat ediliyor. Buna ek olarak, UtilityLight modeli de hedef pazar olan Amerika’daki mevcut emisyon seviyesine uygun Tier 4 motor ile TürkTraktör bantlarından çıkarak;yurt dışındaki çiftçileri TürkTraktör’ün yenilikçi ve son teknolojiye sahip traktörleriyle buluşturuyor.

Büyüdü

TürkTraktör Genel Müdürü MarcoVotta, gerçekleşen üretim rakamları ve bu yılın ilk altı ayında yapılan çalışmaları değerlendirerek, “Türkiye’nin en büyük traktör üreticisi ve 8 yıldır kesintisiz pazar lideri olarak; geçtiğimiz yıl üretim kapasitemizi 50 bin adede ulaştırdık. TürkTraktör ailesi yeni fabrikamızın da faaliyete geçmesiyle birlikte daha da büyüdü. Geçtiğimiz yıl 3.040olan çalışan sayımız gerçekleşen işe alımlarla birlikte bu yıl 3.518’e ulaştı” dedi.

 

2 Ağustos 2015 , Pazar Bu haber toplam 705 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın