Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Akyazılı gaziler sorunlarını anlattı


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, il ve ilçelerdeki gazileri için toplantılar düzenleyerek sorunlarını dinliyor.

Tanışma
Aile ve Sosyal Politikalar Sakarya İl Müdür Yardımcısı Yasemin Turan ve beraberinde bir gurup görevli Akyazı’daydı. Akyazı’daki gazilerle Öğretmenevinde buluşan Aile ve Sosyal Müdür Yardımcısı Turan kısa bir tanışmanın ardından gazilere söz vererek onların sorunlarını dinledi.

Gazi maaşları
Akyazılı gaziler, aldıkları maaşlarının farklı farklı olduğunu, bunun düzeltilmesi gerektiğini dile getirdiler. Ayrıca kendilerine verilen halk otobüslerinde ücretsiz seyahat kartlarını kullanırken sıkıntı yaşadıklarını ifade eden gaziler, bu sıkıntılarının da giderilmesi talebinde bulundular.

Aracılık
Toplantıya Belediye Başkanı Hasan Akcan da katılarak, bu soruların giderilmesi için belediye olarak ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını söyledi. Müdür Yardımcısı Turan, “Amacımız şehit yakınları ve gazilerimizle bir araya gelerek, onlara bakanlığımızın çalışmaları hakkında bilgi vermek, onları dinlemek, varsa bir talepleri aracılık yaparak üst makamlara iletmek ve çözüm yolları aramaktır. Bu gün bunu gerçekleştirdik. Notlarımızı aldık ve ilgili mercilere ileterek çözmeye çalışacağız” dedi.

Menekşe
Toplantıda gazi ve şehit yakınlarına ikramda bulunan Turan çıkışta kendilerine birer menekşe armağan etti.  Toplantıya Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Murat Bal ve SOYAD Vakfı Müdürü Sabri Damar da katıldı.
 

5 Ağustos 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 697 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama