Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

Sahillerde temizlik atağı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Türker Vardar, Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahil şeritlerinde ‘Sahiller Artık Daha Temiz’ projesi kapsamında sahil düzenleme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Sahil şeridi
Vardar, “Yeni Büyükşehir Yasası ile Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerimiz Büyükşehir Belediye hizmet sınırlarına dahil oldu. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerimizle Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahil şeritlerinde atık temizleme çalışmalarımızı koordineli şekilde sürdürüyoruz. Kuzey sahillerimizi mavi bayrakla buluşturmak adına geçtiğimiz günlerde açılışını gerçekleştirdiğimiz Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Projesi ile önemli bir adım attık” diye konuştu.

Atıklar temizleniyor
Açıklamaların devamında sahillerdeki düzenleme çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Vardar, “Yaklaşık 60 kilometrelik sahil şeridinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Özel tasarlanmış araçlarımızla kumsaldaki atıkları temizliyoruz. Yüzeyden 25 santimetre derinlikte bulunan her türlü atıkların temizliğini yapıyoruz. Araçlarımız temiz deniz kumunu eleyerek, atıkları hazneye topluyor. Kuzey sahillerinde başlatmış olduğumuz çalışmalar kapsamında Karasu, Kocaali ve Kaynarca ilçelerimizin sahil şeritlerinde kısa süre içerisinde atıklardan arındırmayı hedefliyoruz. İnşallah sahillerimizin korunması ve yenilenmesi adına çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.
 

5 Ağustos 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 765 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama