Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Erenler’de kan bağışı


Erenler Kızılay Şubesi ve Sakarya Kızılay Kan Merkezi tarafından Erenler Kültür Merkezinde ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Stoklar azaldı
Kan ihtiyacını karşılamak ve stokları arttırmak amacıyla 3 ayda bir kampanya gerçekleştirdiklerini belirten Erenler Kızılay Şube Başkanı İsmail Ergül, “Ramazan Ayının ardından kan talebi arttı ve stoklar azaldı. Vatandaşlarımız ayını kan ihtiyacının bir gün kendi başlarına da gelebileceğini unutmamalılar ve yardıma ihtiyacı olanlara kan bağışı yaparak destek olmalılar. 18-60 yaşları arasında sağlık sorunu olmayan tüm vatandaşlarımızı 3 ayda bir kan bağışı yağmaya davet ediyoruz. Bizim burada toplamayı hedeflediğimiz miktar 60 ila 70 ünite arası” dedi.

Erenler Kültür Merkezinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına destek olan baba oğul diğer vatandaşlara da örnek oldu. Baba Gürcan Akdağ ve oğlu Umutcan Akdağ birlikte kan bağışı yaptı.

6 Ağustos 2015 , Perşembe Bu haber toplam 914 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın