Günün Tarihi:22 Mart 2019

CMSBL yine gururlandı


Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nden iki öğrenci, lise hayatları boyunca okulda kazandıkları performansları ve entelektüel donanımlarıyla, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerine Tam Burslu ve Sınavsız olarak girme hakkı kazandılar.

Davet
CMSBL öğrencisi Talha Kuru, İstanbul Şehir Üniversitesi’nin düzenlediği “Çok İstiyorum” bursuna yazdığı makale ve bir dizi mülakat sonucunda üniversitesinin Hukuk Fakültesine tam burslu ve sınavsız olarak Türkiye’de davet edilen üç öğrenciden biri oldu. Aynı liseden Burak Dikmenler isimli öğrenci de Koç Üniversitesi’nin “Anadolu Bursiyerleri” programı kapsamında üniversitenin Hukuk Fakültesine tam burslu olarak davet edildi.

Kazanılan
Okul Müdürü Mehmet Topaloğlu, farklı eğitim anlayışı ve tecrübeli öğretmen kadrosuyla Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nin Türkiye genelinde isim yapmış bir okul olduğunu belirterek, kazanılan başarılardan ilimiz eğitimi adına gurur duyduklarını ifade etti. 

Eşitsizlik
Topal, “Aynı zamanda eğitim sistemimizin yarattığı fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak amacıyla yola çıkılınmış bir burs programı. Hiç kuşkusuz, onların bu başarısında, Talha Kuru ve Burak Dikmenler gibi nicelerinin lise hayatı boyunca entelektüel potansiyellerini açığa çıkaran ve mayalandıran okulunun, her yönüyle iftihar tablosu sunan Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’nin payı inkâr edilemez” dedi.

Hayli önemli
Topal, “Üniversite sınavı puanıyla değil, lise performanslarıyla ve lise hayatları boyunca edindikleri entelektüel donanımlarıyla Türkiye'nin güzide üniversitelerinin ancak Türkiye derecesi ile öğrenci alan bölümlerine yerleşme başarısı gösteren öğrencilerin Sakarya'ya eğitim bağlamında kazandırmış olduğu prestij de bir hayli önemli. Bir medeniyet projesi olarak hayata geçirilen sosyal bilimler liselerinin kuruluş amaçlarının ve felsefesinin hakkını veren okulların başında gelmektedir Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi.
 

7 Ağustos 2015 , Cuma Bu haber toplam 1114 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın