Günün Tarihi:18 Ağustos 2019

‘Hizmet olarak geri dönecek’


Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Satılan araziler aynı bölgeye hizmet olarak geri dönecektir” dedi.

Borçlar

Karasu  Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi yasaları ile birlikte, beldeler kapandı ve ilçe belediye başkanlığımıza bağlanarak mahalle statüsüne geçti. Tüm mal varlıkların belediyemize geçmesi ile kara alanı olarak ortalama 50 km’den 480 km.’ye çıkmıştır. Belde belediyelerin kapanması ile birlikte 4 belediyenin de tüm borçları belediyemize intikal etmiştir” dedi.

Öncülük

İspiroğlu,  “Büyükşehir Belediyesi yasaları ile kapanan beldelerde ve köylerindeki köy tüzel kişiliklerine  ait   kamu binaları ve  arazileri de bizim tarafımıza geçmiştir. Yıllardır vatandaşlarımızın  büyük özenle koruyup kolladıkları arazileri mülkleri de yine gerektiğinde buradaki vatandaşlarımızın hizmet taleplerine göre ihtiyaç olduğu,  mecbur kaldığımız zaman meclis kararımızla satılmaya karar verildiğinde yine bu bölge halkımızdan  gelen kalıcı sosyal amaçlı  tesislerin  yapılması için taleplerine öncülük verilecektir”  dedi.

9 Ağustos 2015 , Pazar Bu haber toplam 748 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama