Günün Tarihi:25 Mayıs 2019

Kaynarca eğitimde 5nci


Kaynarca Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçenin eğitim durumunu değerlendirerek, “İlçemizde eğitim seferberliği başlamış olup, bu çalışmaların akabinde TEOG sonuçları ve YGS sonuçları olarak ilerleme kaydettiğimiz görülmüştür” denildi. 5nci

 

5nci

Açıklamada, “TEOG sonuçları bazında 2013-2014 yılına göre büyük bir ilerleme kaydederek, ilçe ortalamamız arttırılmış ve okullar bazında il genelindeki 215 okul arasından 14. olan Kızılcaali Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu başta olmak üzere, diğer okullarımızda ilerleme kaydetmiş bulunmaktayız. 2014-2015 1. Dönem TEOG sonuçlarına göre, 16 ilçeden 10. olan ilçemiz sene içinde yürütülen çalışmalar sonucunda 16 ilçeden 5nciliğe yükselmiş bulunmaktadır” denildi.

Başarısı

Açıklamada, “YGS sonuçları bazında Kaynarca Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 yıllık lisans programına öğrenci yerleştirmede başarısını geçen seneye göre 3 kat arttırarak gelişme kaydetmiş, Kaynarca Anadolu Lisesi geçen sene ile aynı sonuçlar göstermiş ve Kaynarca Seyfettin Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak da meslek yüksekokullarına % 75 oranında yerleştirme başarısını göstermiştir” ifadelerine yer verildi.

Tercih

Açıklamanın diğer kısmında, “Bu sonuçlarda Kaynarca Anadolu Lisesi’nde bazı öğrencilerimizin herhangi bir yüksek öğretim programına yerleşebilecekken seneye hazırlanma amaçlı bu sene tercih yapmayarak bir sene daha hazırlanma yoluna gittikleri görülmüştür” denildi.

Kurslar

Müdürlük, “2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Kaymakamımız Sayın Kemal Şahin’in öncülüğünde başarılı öğrencilerimizi ödüllendirerek motive etme, 8. sınıflara ve ara sınıflara yönelik hazırlık kursları, yükseköğretime hazırlık kursları, lise mezunlarına yönelik destekleme ve yetiştirme kursları açacağımızı, gerekli kitap ve materyal dağıtımını yaparak Kaynarca İlçesi olarak eğitimde hedeflediğimiz daha da yüksek başarılara ulaşacağımızı öngörmekteyiz” açıklamasını yaptı.

Teşekkür

Açıklamanın son kısmında ise şu ifadelere yer verildi; “İlçemiz Kaynarca’nın eğitiminde geçmiş yıllara göre başarısını arttırmada emekleri bulunan tüm paydaşlarımıza teşekkür eder, ilçemizin hak ettiği daha yüksek başarılara ulaşmak için özverili ve gayretli bir şekilde çalışmalarımız devam edecektir.”

 

9 Ağustos 2015 , Pazar Bu haber toplam 829 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama