Günün Tarihi:23 Şubat 2019

13 bin yeni öğrenci artık SAÜ’lü


Sakarya Üniversitesi’nde (SAÜ) 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı kayıtları sona erdi. Toplamda 12 bin 830 kişi SAÜ’ye kayıt oldu.

e-devletten
LYS sonuçlarına göre üniversitenin fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları programlarını kazanan öğrencilerin kayıtları tamamlandı. Bu yıl ilk kez e-devlet üzerinden alınmaya başlanan ve 5 Ağustos’ta sona eren kayıtlarda, 6 bin 561 aday Sakarya Üniversitesi’ne kaydını yaptırdı.

12 bin 830
İnternet üzerinden kayıt yapamayan 6 bin 269 aday ise 3-7 Ağustos tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi’ne  gelerek kayıt işlemlerini tamamladı. Toplam 12 bin 830 öğrencinin SAÜ öğrencisi olduğu kayıtlara ilişkin açıklama yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, SAÜ’yü tercih eden öğrencilerin doğru ve isabetli bir kararda bulunduklarını ifade etti.

Kutluyorum
Rektör Elmas, “Yeni eğitim-öğretim yılında aramıza katılan öğrencilerimize teşekkür ediyor, üstün başarılarından dolayı kutluyorum” dedi. SAÜ’nün yaptığı çalışmalarla hemen her alanda dünya standartlarında eğitim veren bir üniversite konumuna geldiğine dikkat çeken Rektör Elmas, kampüs içi ve dışı ortamların sürekli öğrenmeyi destekleyecek bir atmosfere sahip olmasını oldukça önemsediklerini söyledi.

Barınma mekanları
Sakarya kentinin de sürekli gelişen imkânları ile öğrencileri en iyi şekilde ağırlamaya hazır olduğuna değinen Elmas, “Bu doğrultuda üniversitemiz çevresinde ve şehrimizde öğrencilerimize sunulmuş olan yerleşme, barınma mekânlarını seçerken, öğrencilerin birbirlerinden izole yaşadığı mekânlar yerine, sundukları ortak yaşam ve hizmet alanlarıyla yukarıda ifade ettiğimiz katma değerleri de öğrencilerimize kazandıracak mekânlarını tercih etmelerini öneriyoruz” dedi.
 

11 Ağustos 2015 , Salı Bu haber toplam 715 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın