Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Türkmen ailelere destek


Sakarya İl Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Telafer, Musul ve Kerkük'ten gelerek Karasu’da zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Türkmen ailelere sahip çıkarak yardım devam ediyor.

Sıkıntılar
Sakarya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nın Türkmenlerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmaları aralıksız sürdürüyor.  Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Gül ve yönetimi Karasu Ülkü Ocakları Başkanı ile birlikte Türkmen ailelerin sıkıntılarını dinleyerek tüm gayretleri ile çözüm noktasında gerekli çalışmaları yürütüyor.

Sevdamızdır
Türkmen ailelerle sohbet ederek sıkıntılarını dinleyen Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Gül “ Türkmen kardeşlerimiz büyük sıkıntılar içerisinde yaşam mücadelesi veriyor. Bu verdikleri yaşam mücadelesin de bizlerde sıkıntıların çözümü noktasında tüm şartları zorluyoruz. Burada daha rahat etmeleri için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Dostta düşmanda çok iyi bilmelidir; Türkmeneli bizim sevdamızdır. Ülkü Ocakları oldukça soydaşlarımız hiçbir zaman yalnız değildir” dedi.

Teşekkür
Gül, “Başta bugün çok zor şartlar altında adeta can çekişen Ortadoğu'daki Türkmen kardeşlerimiz ve Doğu Türkistan'daki Uygur Türkleri olmak üzere tüm soydaşlarımıza ola desteğimizin aralıksız ve artarak devam edecek. Desteklerini ve dualarını bir an bizden esirgemeyen Türk Milleti'ne ve bu yüce milletin geleceğinin teminatı olan Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in hepsi birbirinden değerli mensuplarına sizler aracılığıyla tekrar teşekkür ediyorum" dedi. Karasu’da yaşayan Türkmen aileleri Ülkü Ocaklarının kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadıklarını ifade ederek Gül ve beraberindekilere desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

11 Ağustos 2015 , Salı Bu haber toplam 852 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın