Günün Tarihi:21 Ekim 2018

 

 

Akyazı’da Safari keyfi


Kısa adı S.A.B.A.H olan Sakarya Afet Bilincini Geliştirme ve Afete Hazırlama Derneği üyeleri, Akyazı’nın dağlarındaki yaylalarını, tabii güzelliklerini ve doğa harikası göllerini görmek, yürüyüş yapmak ve eğlenmek üzere düzenlenen safariye katıldılar.

Unutulmaz
İlçe de yeni kurulan ilçe turizminin gelişmesine katkıda bulunmak, doğa güzelliklerini tanıtmak üzere faaliyetlerine başlayan AYAKİZİ SAFARİ Kulübünün Acele yaylası ile başlayan ve Sülüklü göl de sona eren safarisine katılan S.A.B.A.H gurubu unutamayacakları bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Yürüyüş
Erhan Durmaz ve Kazım Öner tarafından organize edilen SAFARİ gezisi sırasında 8 kişilik kafile ile Akyazı’dan başlayan yolculuk Acele Yaylası, Sultanpınarı yaylası, Dalımbaz Yaylası ve bu yaylalardaki göl ve göletlerde kısa süreli konaklamalar doğa yürüyüşü ile Sülüklü Gölde sona erdi.

Güvenilir
Organizatör Erhan Durmaz, “Akyazı’lı vatandaşlarımızın büyük bir bölümünün Akyazı’nın muhteşem güzelliklerini görmedikleri ve bilmediklerinden hareketle AYAKİZİ SAFARİ ekibini oluşturduk. Amacımız ilçemizdeki var olan doğal güzelliklerimizin tanıtılması ve ilçenin turizmine katkı sağlamaktır. Yılın her mevsiminde güvenilir ekiplerimizle seferlerimize başladık. Seferlerimiz her gün sabah 10.00 ile 17.00 arasında. Safarilerimize katılmak isteyen kişi ve gurupların 0 544 471 06 16 ve 0 541 505 81 54 numaralı telefonlardan en az bir gün önceden rezervasyon  yaptırmaları gerekmektedir” dedi.

13 Ağustos 2015 , Perşembe Bu haber toplam 2378 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın