Günün Tarihi:21 Mart 2019

Komutanlara veda yemeği


Vali Hüseyin Avni Coş, ilimizde görev yaparken son Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile emekliye ayrılan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bilgehan Saymaz ile ilimizde görev süresi sona eren İl Jandarma Alay Komutanı Albay Adnan Şimşiroğlu onuruna veda yemeği v

Yemeğe katılım 
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Erdoğan Birol, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanvekili Hasan Polat, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Haydar Memiş, Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, Vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve daire müdürlerinin katıldığı yemekte konuşan Vali Coş, emekliye ayrılan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Saymaz ile ilimizdeki görevini tamamlayan İl Jandarma Komutanı Albay Şimşiroğlu’na görev süreleri içindeki hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Özveri içinde
Vali Coş yaptığı konuşmasında, “Malum hepimiz dünyada faniyiz, gelip geçiciyiz. Nice büyük insanlar, nice büyük kahramanlar geldi bu dünyada yaşadı, hizmet etti ve emaneti teslim etti. Önemli olan, gök kubbede hoş bir seda bırakmak, çalıştığı yerde üslendiği vazifeleri en iyi şekilde ifa etmek ve başarıyla görev süresini tamamlamak.  Bu noktadan bakınca her iki değerli mesai arkadaşımın, hem sayın Paşamın, hem değerli Albayımın üslendikleri vazifeleri en iyi şekilde yerine getirmek için büyük mesai ve özveri içinde olduklarına ben şahidim. Kendilerini tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Plaket verildi
Konuşmaların ardından Vali Coş, ilimizde görev süresi boyunca gösterdikleri üstün çalışmalar dolayısı ile İl Jandarma Komutanı Albay Şimşiroğlu’na başarı belgesi ve plaket verdi. Vali Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Baro Başkanı Zafer Kazan emekliye ayrılan Tugay Komutanı Tuğgeneral Saymaz’a Sakarya’da görev yapmasının anısına hediyeler verdi. Tuğgeneral Saymaz ve Albay Şimşiroğlu’nun davetlilerle vedalaşmasının ardından program sona erdi.
 

14 Ağustos 2015 , Cuma Bu haber toplam 865 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın