Günün Tarihi:26 Mayıs 2019

‘Yeniden askerliğe hazırız’


Son günlerde artan terör olaylarına kayıtsız kalmayan Türkiye Kuva-yi Millîye Mücahitler Derneği Sakarya Şubesi üyeleri, ülkeyi bölmeye çalışanlara karşı, seve seve yeniden askere gidebileceklerini ve gözlerine kırpmadan vatan için can veremeye hazır oldu

Bayrak dalgalanacak
Türkiye Kuva-yi Millîye Mücahitler Derneği Sakarya Şubesi üyeleri adına bir açıklama yapan  Dernek Başkanı Muzaffer Coşkun, “ Dünya Ordularının içerisinde en kaliteli ve en çalışkan ordu olan güzide silahlı kuvvetlerimize ve polisimize kalleşçe yapılan saldırıları kınıyoruz. Bu caniler memleketimizden bir çakıl taşı dahi alabileceklerini sanmasınlar. Biz ecdadımızdan bu devleti böyle telsin aldık ve ilelebet bu devlet böyle kalacaktır. Bayrağımız hiçbir zaman inmeyecek ve göklerde dalgalanacaktır” dedi.

Gereken cevap
Başkan Coşkun, “1915’te Çanakkale’de İngilizlere karşı kazanılan başarı, Hatay Dörtyol da ilk mücahitlerin Fransızları nasıl bozguna uğrattıkları ve Kahramanmaraş’ta sütçü imam önderliğinde vatandaşlarımızın verdiği başarılı mücadeleleri unutmasınlar. Bu kahramanlıkları sergileyenlerin torunları ülkemizi bölmeye çalışanlara karşı gereken cevabı her zaman verecektir” dedi.

Her daim hazırız
Başkan Coşkun,  “Kahraman Türk Ordusu her zaman vatanın bekçisi olacaktır. Bizde Kuvayi Milliye Mücahitleri olarak ülkemizi bölmeye çalışanlara karşı her daim hazırız. Devletimiz ihtiyaç görürse bize askere yeniden alsın. Seve seve canımızı vermeye hazırız. Bizler bu vatan için mücadele etmesek rahat rahat yaşamanın ne anlamı var” dedi.

Asılsız iftiralar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında söylemlerde bulunanları da eleştiren Coşkun, “ yüzde 52 ile seçilmiş Cumhurbaşkanına karşı yüzde 13 oy almış bir parti liderleri olmayacak ithamlarda bulunuyorlar. Asılsız iftiralar atıyorlar. Bunları da kınıyoruz. Gezi olaylarının arkasında olanlar ve ön sıralarda olan milletvekilleri hükümeti devirmeye çalışmışlar ancak başarılı olamamışlardır. Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar destekçisiyiz ve yanındayız” dedi. (Akın ERDEN)

Terör olaylarına karşı duyarsız kalmayan Sakarya Kuva-yi Milliye Mücahitleri Derneği Başkanı Muzaffer Coşkun, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte resmi kıyafetleriyle açılama yaparak, Türk Silahlı Kuvvetlerine yeniden askere gidebilmek için müracaat edeceklerini ve vatan savunması için seve seve can verebileceklerini söyledi.

15 Ağustos 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 871 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama