Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

‘AFETE HAZIRIZ!’


Sakarya Afet Acil Durum Müdürlüğü tarafından afet öncesi, afet sırası ve afet sonrası hazırlıklara yönelik eğitim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Eğitim semineri
Bu kapsamda AFAD öncülüğünde belediyeler, kaymakamlık, DSİ 32. Şube Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve SASKİ Genel Müdürlüğü personellerinin katılımıyla eğitim seminerini düzenlendi. Bu seminerde başta il Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Şube Müdürü Ömer Baran Cengiz, İnşaat Mühendisi Sadi Şentürk tarafından katılımcılara afet öncesi, sırası ve sonrası için yapılması gereken iş ve işlemler hakkında bilgi verildi.

60 katılımcı
Eğitim seminerine ilgili kurumlardan yaklaşık 60 kişi katıldı. Katılımcılara 5902 sayılı kanun, 7269 sayılı kanun, afetlerin genel hayata etkililiğine ilişkin temel kurallar hakkındaki yönetmelik, tabii afet nedeni ile gelir kaybı ve altyapısı hasara uğrayan belediyelerin yapmaları gereken işlemler hakkındaki tebliği ve Sakarya Afet Müdahale Planı (SAKAMP) hakkında bilgiler verildi. Ayrıca tüm kurumlarının bir afet anında birlikte ve koordineli çalışmanın şart olduğu vurgulandı.

Ciddi çalışma
Toplantı sonrasında yapılan açıklamada, “İlgili mevzuat hükümleri gereğince asli görevimiz 3 ana başlık altında toplanmıştır. Afet öncesi, afet anı, afet sonrası. İl Müdürlüğü olarak özellikle “afet öncesi” hazırlıklara, yapılması gereken iş ve işlemlere önem ve öncelik vermekteyiz. İlkemiz, anlayışımız afet olamadan önce hazırlıklı olmaktır. Bu cümleden olarak uzun zamandır diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları ile bu anlamda ciddi çalışmalar, istişare ve toplantılar yapmaktayız. Tüm katılımcılar bu çalışmanın çok faydalı olduğunu ifade ettiler ve bu tip çalışmaların ve toplantıların düzenli bir şekilde devam etmesini talep ettiler. Allah ilimizi ve ülkemizi afetlerden korusun temennisi ile diyoruz ki, Biz hazırız” şeklinde konuştu. 

15 Ağustos 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 764 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın