Günün Tarihi:17 Ocak 2019

 

 

‘Seçim Kasım’a kalmaz’


AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı’nın 32. Danışma Meclisi’nde konuşan Milletvekili Mustafa İsen, “Önümüzde yeni bir seçim görünüyor. Ve eğer bir seçim kararı verilirse bu çok erken olacaktır. Kasım ayına bile kalmayacaktır” dedi.

32. Meclis

Adapazarı Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirilen 32. Danışma Meclisi Toplantısı’na Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu ve Mustafa İsen, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Erol Aydın, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, geçen dönem milletvekili adayı Recep Hacıeyüpoğlu, muhtarlar, teşkilat mensupları ve partililer katıldı.

Hediye etti

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, “Bugün bizim için çok önemli bir gün. 14 Ağustos 2001’de bir ışık olarak ortaya çıkan AK Parti milletimizin gönlünde taht kurdu. Karanlıkta olan Türkiye’yi aydınlıklara getirdi. O günün genel başkanı bugünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu güzel günleri bize hediye etti. Ülkenin bu günlere gelmesinde emeği geçen bütün teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum” dedi.

Seçime hazırız

AK Parti’yi güçlü kılan değerin milletle olan gönül bağı olduğunu belirten Ak, “Bu gönül bağının devam etmesi gerekiyor. Teşkilat olarak çalışmalarımız devem ediyor. Üye sayımızı yılbaşından itibaren bin 687 arttırarak 36 bin 168’e ulaştırdık. Bildiğiniz gibi 2015 yılından itibaren teşkilat performans sistemi diye bir sistem geliştirdi genel merkezimiz” dedi.

Yine hazırız

Başkan Ak, “Bu sistemde genç kardeşlerimiz temmuz ayının Türkiye birincisi oldular, kendilerini tebrik ediyorum. Hükümet çalışmaları ile ilgili gelişmeler yaşanıyor. Biz hiç durmadık, 6 Haziran’da kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yine hazırız, Adapazarı teşkilatı olarak tüm kadroları ile seçime hazırız” dedi. 

10 seçim

Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise, “Partimizin kuruluşundan bugüne 14 yıl boyunca partimize çok büyük hizmetleri olan insanlar oldu. Partimizden bir oy gitmesin diye sandık başında bekleyen hanımlarımız vardı. Hepsine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Allaha hamd olsun o günlerden sonra tam 10 seçim geçirdik. 10 seçinim hepsinden başarı ile çıkmış bir iktidar var bizler de bu iktidarın mensuplarıyız” dedi.

Yeni halkalar

Yavuz, “Gerçekten Türkiye’yi ayağa kaldırmış, asla yapılamaz denilen şeyleri gerçekleştirmiş ve eski Türkiye’yi tavsife etmiş bir partiyiz. Şuan ki kavgamız da yeni Türkiye’nin inşası için. Bunu geçekleştirmemiz istemiyorlar ama bu ekip onu da geçekleştirecek. Ben bu tekerleğin tümsekte kalmayacağını düşünüyorum. Başarı halkalarımıza yeni halkalar ekleyeceğiz ve inşallah Türkiye’nin geleceğini şekillendirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Projeler yırtıp

14 yıl önce AK Parti’yi zor şartlar altında kurduklarını söyleyen eski Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Güzel günler geçirdik. Bugün de güzel günler yaşıyoruz. Ülkemiz az da olsa bir sıkıntı yaşıyor. Bu seçim sisteminden olabilir başka şeylerden olabilir, içerdeki dışarıdaki düşmanların bir araya gelerek AK Parti üzerinde bir proje üretmesinden olabilir. Tüm bu projeler yırtıp atacak yine salondaki bu arkadaşlarımızdır” dedi.

Yiğit düştüğü

Üstün, “Adapazarı İlçe Teşkilatı’nı çok yakından takip ediyorum. Teşekkür ederim onlara. Sanki yarın seçim olacakmış gibi çalışıyorlar, mahalle mahalle geziyorlar. Nerede eksiklik varsa oraya gidiyorlar. Zaten AK Parti seçime hazır bir şekilde kendisini toparladı. Allah’ın izni ile yiğit düştüğü yerden kalkarmış. Biz de düştüğümüz yerden kalkacağız” dedi.

Canla-başla

Milletvekili Recep Uncuoğlu ise, “Partiyi bugünlere getirmek için canla-başla mücadele eden, emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Bu emekleri hiç boşa çıkarmadık. Türkiye’ye karşı uygulanan her girişime samimi gayretlerle savuşturduk, Allah’ın izni ile bugünlere geldik. İlk defa zorlu 10 seçim sonrasında tek başına iktidar olamayan ve yüzde 41’lerin etmediği AK Parti için hepimiz canla-başla gayretlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

İlk günden beri

Üstün, “Milletin bize verdiği sorumluluğu sadece AK Parti önemsedi ve bu yolda çalışmalar gerçekleştirdi. Türkiye’de AK Parti’siz hiçbir şey düşünülemez.  Genel başkanımız milletin mesajını en iyi okuyan ve hayata geçirecek olan tek partinin AK Parti olduğunu ilk günden itibaren bizlere gösterdi. Önümüzdeki süreçte milli iradeye teslim olarak ne gerekiyorsa, seçim gerekiyorsa hangi takvim içerisinde olursa olsun millet için çalışacağız” dedi.

Erken seçim

AK Parti’nin kurulduğu günlerde Türkiye’nin kaosa sürüklenmiş bir ortamda olduğunu hatırlatan Milletvekili Mustafa İsen, “İşte bu ortamda AK Parti kuruldu. AK Parti kaotik durumdan Türkiye’yi feraha çıkaracak, çağ atlatacak bir aşamaya getirdi. Bugün başbakanımız tek yumruk gibi sıkılı bir şekilde olduğumuz sürece dışarıdan gelecek hiçbir güç bize etki edemez dedi. Biz yeter ki bütünlüğümüzü muhafaza edelim.  Önümüzde yeni bir seçim görünüyor” dedi.

Cesaret edemezlerdi

Milletvekili İsen, “Ve eğer bir seçim ararı verilirse bu çok erken olacaktır. Kasım ayına bile kalmayacaktır. Onun için bizim varsa ufak-tefek kırgınlıklarımızı unutarak, 2001 ruhunu meşale haline getirerek Türkiye’yi feraha çıkaracak bir yapıya ulaşmamalıyız. Türkiye ateş çemberinden geçiyor. Eğer biz 350 milletvekili ile şu anda iktidara gelmiş olsaydık ne DEAŞ, ne DHKPC, ne de PKK’sı bu kalkıştığı hareketlere cesaret edemezdi. Zaman tekrar çizmeleri giyme zamanı” dedi.

Vatandaş unutur

İl Başkanı Kılıç ise, “AK Parti bir değişim ve dönüşüm hareketi olarak kuruldu. Ülkemizde gelinen noktayı anlatmamıza gerek yok. Hakikaten her anlamda çok güzel değişiklikler oldu. Ama sadece hizmet etmek değil gönüllere de girmek gerekiyor. Kendisini sevdirmeyen insan davasını sevdiremez. Vatandaşı unutmayacaksınız, vatandaşı unutursanız vatandaş da sizi unutur” dedi.

Hizmet etme

Başkan Kılıç, “Böyle bir partide görev almaktan gururluyuz. Biz bu hizmetleri yaparken sadece bu dünya için değil ahret için de hizmet ediyoruz. Bundan sonraki olacak seçimde yine tek başına iktidar olarak bu millete hizmet etmenin zevkini tekrar yaşayacağız” şeklinde konuştu.

Seçim tarihi

Yapılan konuşmaların ardından partinin çalışmaları, olası erken seçim tarihleri, faaliyetleri, seçim çalışmalarında izlenecek yol ve CHP, MHP ile yapılan görüşmeler uzun uzun tartışıldı. 

16 Ağustos 2015 , Pazar Bu haber toplam 844 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın