Günün Tarihi:18 Ekim 2019

İki bakanla daha Sakarya zirvesi


Geçtiğimiz hafta Sakarya’nın tarım sorunlarının konuşulduğu Tarım Bakanı Mehdi Eker’in ardından, şimdi Ulaştırma Bakanlığı ve Sanayi Bakanlığı ile zirve yapılacak.

Sakarya vizyonu
Gazetemizi ziyaret eden AK Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen, seçim süreci ve Sakarya ile ilgili çalışmalarını anlattı.  İsen, önümüzde ki süreçte Sakarya’da ki ulaşım ve sanayi konusunda ilgili bakanlıklarla görüşerek bir vizyon çizeceklerini söyledi. İsen, “Bu iki ana konuda süreci masaya yatırarak kalan detayların takipçisi olacağız” dedi.

Verimli oluyor
Ziyaretinde Ankara’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile yapılan “Sakarya’nın Tarım Vizyonu” toplantısının diğer alanlarda da devam edeceğini ifade eden İsen, “Biz AK Parti Sakarya milletvekilleri olarak her ay bir araya gelerek bir değerlendirme toplantısı yapıyoruz. Bu şehir için son derece verimli oluyor. Bu toplantılarda ilimizi ele alıyoruz tartışıyoruz” dedi.

İki bakanlık
Bakanlık neznindeki toplantıların ulaşım ve sanayi konusunda da süreceğini aktaran İsen, “Ben bu toplantıları son derece önemsiyorum. Örneğin tarım ve hayvancılık konusunda ki toplantı bizzat benim planladığım ve son derece olumlu sonuçlar aldığımız bir toplantı oldu. Şimdi ulaşım ve sanayi konusunda ilgili bakanlarla bir araya gelmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Tarım konusu
İsen, “Bu iki ana konuda süreci masaya yatırarak kalan detayların takipçisi olacağız. Bu toplantılarda bir vizyon belirleyecek ve buna göre planlamalarımızı yapacağız. Mesela şu anda 9 adet OSB var Sakarya’da. Yenisi olsun mu olmasın mı bunun gibi konuları gündemimize alacağız. Bu gibi konuları bakanlıklar düzeyinde masaya getirip arkasında ki detayları kendi içimizde planlayacağız” dedi.

Karapürçek yolu
Ulaşım konusunda da bazı anne maddelerinin olduğu ileten İsen, “Mesela şu anda Kuzey Marmara otoyolu konusu var. Ayrıca Karapürçek bağlantı yolu ile alakalı bazı taleplerimiz olacak. Sapanca’nın İzmit ile olan bağlantı yolu konusunda da yine bakanlık düzeyinde girişimlerde bulunacağız” dedi.

Karasu limanı
İsen, “Karasu Limandan başlayan demiryolunun Arifiye’ye kadar devam eden bir projesi ve şu an 4 adet mahkemeden dolayı bu süreç durmuş durumda. O mahkemeler sonuçlanmadan bir şey yapamıyoruz. Ancak bu konuyu da gündemimize alacağız. Burada ayrıca Taşlık mevkinde duran çalışmaları takip ediyoruz” dedi.

Seçim tarihi 
Erken seçim konusunda da değerlendirmelerde bulunan İsen, “Erken seçimin tarihi ile alakalı bir değerlendirmede bulunmam doğru olmaz. Ancak şu anda bir erken genel seçime girileceği ortadadır. AK Parti koalisyon konusunda ki görüşmelerinden sonuç alamamıştır. Süreci hep birlikte izleyip göreceğiz. Milletimiz burada yine üzerine düşeni yapacak ve yaşananlara gereken cevabı verecektir. Ülkemiz için hayırlı olsun” diye konuştu.

19 Ağustos 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 787 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU