Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

SAÜ-Ford’la anlaştı


Ford Otosan Ar-Ge Merkezi ile Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, “Elektrikli Araç Geliştirilmesi ve Enerji Optimizasyonu” konusunda işbirliği yapacak.

Teslim edildi

Öğrencilerin teorik bilgilerinin uygulamaya geçirilebilmesi amacıyla gerçekleştirilen işbirliği çerçevesinde, Ford Transit Custom tipli araç, Ford Otosan tarafından Mühendislik Fakültesi’ne teslim edildi.

Doktora çalışmaları

İşbirliği kapsamında ayrıca Fen Bilimleri Enstitüsü’nde doktora çalışmalarına devam eden Ford Otosan PVT B460 Araç Mühendisliği Ekip Lideri Mithat Koç ve Fırat Elhüseyni’nin doktora çalışmaları, Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. İmdat Taymaz yönetiminde ve SANTEZ projesi kapsamında gerçekleştirilmesi planlandı. Bu çerçevede Eylül ayı içerisinde SANTEZ proje başvurusu yapılması da kararlaştırıldı.

Teslim töreni

Ford Otosan Ar-Ge ve Fikri Haklar Ekibi tarafından yapılan organizasyon, Sancaktepe Ar-Ge Merkezi’nde 22 Haziran’da gerçekleştirildi. Araç teslim törenine Ford Otosan Ürün Geliştirme Direktörü Ergün Güraslan, Program Yönetimi Müdürü Efe Erdem, PVT B460 Araç Mühendisliği Ekip Lideri Mithat Koç, Ar-Ge ve İnovasyon Yönetimi’nden Emrah Kınav ile Sakarya Üniversitesi’nden Doç. Dr. İmdat Taymaz katıldı.  Törende yapılan konuşmaların ardından Ford Transit Custom tipli bir araç, Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’ne teslim edildi. 

21 Ağustos 2015 , Cuma Bu haber toplam 1147 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın