Günün Tarihi:26 Nisan 2019

‘AK Parti’ye oy yok’


Söğütlü’de 5 mahallenin muhtarı aldıkları kararı açıklayarak, AK Partili siyasilerin kendilerine verdiği sözün tutulmaması nedeniyle ilk yapılacak seçim oy vermeyeceklerini belirttiler.

15 yıldır

Söğütlü Fındıklı Mahallesi Muhtarı Besim Örs, Levent Mahallesi Muhtarı Bilal Cavdar, Kantar Mahallesi Muhtarı Mesut Çiçek, Tokmaklıdere Mahallesi Muhtarı Hamdi Ölmez, Sıra Köy Mahallesi Muhtarı Kamuran Akın, Levent Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, 15 yıldır hiçbir hizmet alamadıklarını belirterek, ilk seçimlerde AK Parti’ye oy vermeyeceklerini açıkladı.

Oy vermeme

AK Parti Sakarya milletvekillerine, Söğütlü Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı’na defalarca yol ve diğer sorunlarını aktarmalarına rağmen bir türlü çözüm bulamadıklarını belirten mahalle muhtarları, ilk seçimlerde tepki olarak oy vermeme kararı aldıklarını söyledi.

Gün çıksın dedik

Muhtarlar adına açıklama yapan Levent Mahalle Muhtarı Bilal Çavdar, “Bizler AK Parti’nin kuruluşunda, girdiği tüm seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gerekeni yaptık. Her zaman AK Parti’nin ve adaylarının kazanması için çalıştık. Tüm muhtar arkadaşlarımızla birlikte mahallerimize hizmet gelsin istedik. Başta gurup yollarımızın yapılması için Büyükşehirden talepte bulunduk. Söğütlü Belediyesinde aynı partiden olması için çalıştık. Ankara’da sesimiz gür çıksın dedik. Bize yollarımızın yapılacağını söylediler, söz verdiler ama yerine getirmediler. Bizde böyle bir karar almaya gereği duyduk” dedi.

Çözülmesini istedik

Muhtar Cavdar, “Kaynarca ilçe sınırına kadar olan grup yolumuzu ve Ferizli Yeni Mahalle’den yine  Söğütlü-Kaynarca yoluna bağlantı yollarının asfaltlanmasını ve 5 mahallede toplam grup yolları  mahalle içleri dahil 20 km geçmez. Siyasiler buraya defalarca geldiler. Biz de önce bu sorunun çözülmesini istedik. Bize ‘Siz AK Parti’ye sahip çıkın, biz gerekeni yaparız’ dediler. Asfalt yapılacak dediler, hala ortada bir şey yok” dedi.

Cumhurbaşkanımız

Çavdar, “Yollarımızı genişletmeden, sıcak asfalt atmadan biraya artık kimse giremez. Önümüzdeki seçimlerde AK Parti heyetini karşılamayacağız ve oy da vermeyeceğiz. Bu bir tehdit değildir. Sadece bize verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın muhtarlara gösterdiği ilgiden çok memnunuz. Ancak muhtar arkadaşlarımızın sorunlarını bir dosya halinde alsa çok iyi olurdu. Biz devletin temsilcileriyiz, milletin derdine çare olamadığımız için çok sıkıntı yaşıyoruz” dedi.

 

21 Ağustos 2015 , Cuma Bu haber toplam 1428 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama