Günün Tarihi:18 Ekim 2019

SATSO’da temel heyecanı


TOBB ve SATSO işbirliği ile şehrimize kazandırılacak TOBB Sakarya Kız Endüstri Teknik Meslek Lisesi’nin temeli, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılacağı törenle atılacak.

İstihdam kalitesi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO), şehrin eğitim gücünü yükseltmek ve istihdam kalitesini daha da arttırmak için başlattığı yoğun çalışmalarını sürdürüyor. Endüstri Meslek Lisesi’ni Arifiye İlçesi’ne kazandıracak olan SATSO, şimdi de Serdivan’a TOBB önderliği ve Serdivan Belediyesi’nin katkılarıyla Kız Endüstri Teknik Meslek Lisesi inşa edecek.

Geleceğe hazırlamak

Sakarya’nın hızlı gelişimi ve dönüşümünü doğru ve sağlıklı biçimde paydaşları ile birlikte yönettiklerini vurgulayan Başkan Kösemusul, eğitimin güçlenmesi ve istihdam niteliğinin daha da artması gerektiğini belirterek, “Sakarya’mızı doğru projeler ve disiplinli çalışma ile geleceğe hazırlamak zorundayız. Bu anlayışla gerçekleştirdiğimiz çalışmaların en başında tabii ki eğitim var” dedi.

Eğitimden gelir

Kösemusul, “Eğitime çok daha fazla önem vermeliyiz. İş dünyasının gücü de eğitimden gelir. Bu doğrultuda çalışmalarımızı artırdık. Arifiye’de Endüstri Meslek Lisesi inşaatımız yükseliyor. Şimdi de TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla, TOBB Sakarya Kız Endüstri Teknik Meslek Lisesi’nin temelini Serdivan’da atıyoruz” diye konuştu.

Pazartesi günü

Temel atma töreni ile ilgili bilgiler veren Kösemusul, “Biz birlikte güçlüyüz. Ricalarımızı geri çevirmeyen ve yüksek katkı sunan TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile arazi tahsisi ve destekleri için Serdivan Belediye Başkanımız Yusuf Alemdar’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Törene davet

Kösemusul, “Serdivan İlçemiz’in merkezi bir bölgesi olan 537. Sokak’ta, 12 bin metrekare alan üzerinde ve 7 bin 500 metrekare inşaat alanında, 24 derslikten oluşacak TOBB Sakarya Kız Endüstri Teknik Meslek Lisesi’nin temel atma töreni, 31 Ağustos Pazartesi günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek. Törenimize tüm hemşehrilerimizi davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

28 Ağustos 2015 , Cuma Bu haber toplam 797 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU