Günün Tarihi:22 Mart 2019

8 ayda 426 yangın


Tarımın geleceğine zarar veren anız yangınları, yetkililerin tüm uyarılara rağmen devam ediyor. Resmi makamlarca yasaklanmasına rağmen anızlar, tarla sahipleri tarafından ikinci üretim yapılmak için zarar verilmeye devam ediyor.

Eylül ayı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı 426 anız yangına müdahale ettiklerini belirterek, “2015 yılı Eylül ayına kadar 426 anız, çalılık ve ot yangını çıktı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerinin bu yangınlara zamanında müdahale ederek söndürdü” diye konuştu.

Yakılan ateş

Sıcak hava koşullarında alev almaya uygun, kuru ot, saman ve ekin alanlarında meydana gelen yangınlar için vatandaşlarımızı uyaran Başkan Arancı, yangınların çıkma nedeninin başında sigara izmariti, güneş ışıklarından yansıma yapan cam parçaları ve moloz temizliği için yakılan ateşlerin sebep olduğunu açıkladı.

 

Tarımsal üretim

Arancı ayrıca, tarım alanlarında çıkan yangınlarda, tarımsal üretimin ana kaynağı olan toprağın biyolojik, kimyasal-fiziksel yapısının bozulduğunu, çevrenin kirlendiğini, doğal denge içerisinde toprağın verimliliğinin kaybolduğunu ve doğal ortamda yaşayan canlıların yanarak yok olduğunu belirterek anız, çalılık ve ot yakılmasının önlenmesine yönelik vatandaşlarımızın daha duyarlı olması gerektiğini söyledi.

 

28 Ağustos 2015 , Cuma Bu haber toplam 618 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın