Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

46 bin çocuk Kur’an öğrendi


Sakarya İl Müftülüğü tarafından il genelinde açılan Kur’an kurslarında toplam 46 bin 881 öğrenci eğitim gördü ve Kur’an-ı Kerim öğrenmenin mutluluğunu yaşadı.

Kurslarda öğrenim

Sakarya Müftülüğü tarafından 22 Haziran tarihinde başlatılan ve 3 dönem halinde devam eden yaz Kur’an kursları, 22 Ağustos tarihinde sonlandı. Hafta içi her gün her yaştan öğrencinin katılabileceği yaz Kur’an kurslarında, Kur’an-ı Kerim, ibadet, siyer ve ahlak gibi derslerin yanısıra sosyal ve kültürel etkinlikler de yapıldı. Tüm çocuklar, ‘Haydi Çocuklar Camiye Koşalım Kur’an Ayında Kur’an’la Buluşalım’ çağrısıyla öğrenim gördü.

Görevlendirilmiş

İl genelinde açılan bin 388 kursta 23 bin 674 kız, 23 bin 307 de erkek olmak üzere toplam 46 bin 881 öğrenci eğitim gördü. Camilerde, Milli Eğitime bağlı okullarda ve kurslarda Müftülük tarafından görevlendirilmiş toplam 2 bin 132 öğretici personel görev yaptı. Öğrenciler, bu derslerin yanı sıra, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde sportif etkinliklerde bulundular.  

28 Ağustos 2015 , Cuma Bu haber toplam 773 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın