Günün Tarihi:14 Aralık 2018

 

 

Emekliye konut müjdesi


Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Sinan Turan, evi olmayan emeklileri 210 lira taksitle ev sahibi yapacaklarını açıkladı.

Proje

Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Sinan Turan, dernek üyelerinin ev sahipliği yapacakları yeni projeyi açıkladı. Turan, “Evi olmayan ve maddi durumu belirli seviyenin altında olan emeklilerimizin ev sahibi olmalarını sağlayacağız. Türkiye Emekliler Derneği’nin önceki dönem Çalışma Bakanı olan Faruk Çelik ve TOKİ ile protokol imzaladığını öğrendik ve Sakaryalı emeklilerimizin de bu protokolden yararlanması için çalışmalarımızı başlattık. Bu protokole göre TOKİ şehirde yaptığı evlerin yüzde 20’sini emeklilere ayırıyor” dedi.

240 ay taksit

Daha önceki yönetimin bu şansı kullanmadığını kaydeden Turan, “Emeklilerimiz derneğimize gelerek başvurularını yapacaklar ve peşinatsız 240 ay taksitle ev sahibi olabilecekler. Hane geliri 2 bin 600 liradan az olan ve üzerine gayrimenkul olamayan emeklilerimiz bu projeden yararlanabilecekler. Bize yapılan başvurular, valilik aracılığı ile TOKİ’ye iletilecek ve kura ile seçilen emeklilerimiz düşük ücretle ev sahibi olabilecek. Bu evler sadece 1+1 şeklinde değil, 2+1 ya da 3+1 şeklinde de olacak. Kriterlere uyan emeklilerimizi SerdivanArabacıalanıMahallesi Güler Sokak’ta bulunan dernek binamıza bekliyoruz. Bilgi almak isteyenler de 211 04 67 nolu telefondan bize ulaşabilirler. Yılbaşına kadar başvurularımız devam edecek” dedi.

Ucuz kömür

Göreve geldikleri günden itibaren emekliler için çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Turan, “Emeklilerimizin en büyük sorunu olan kömür sorununa da el attık. Dolar iki lira iken, emeklilerimiz kömürün tonunu 618 liradan alıyorlardı. Bizim yönetimimizde dolar bugün 3 lira olmasına rağmen kömürün tonu 588 lira. Tüm emeklilerimiz en fazla 4 ton olmak kaydı ile bu avantajdan yararlanabilirler. Çeşitli projelerimiz var ve hepsi tamamlanma aşamasında. Bunları da yakın zamanda hayata geçirerek emeklilerimize müjdeli haberlerimizi vereceğiz” şeklinde konuştu. 

3 Eylül 2015 , Perşembe Bu haber toplam 2318 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın