Günün Tarihi:16 Haziran 2019

Sapanca kendini aştı!


Türkiye'nin önemli doğal güzellikleri arasında yer alan Sapanca İlçesi, gölü ve ormanları ile son yıllarda özellikle Ortadoğu'dan gelen turistlerin gözdesi oldu.

Merkezi yerde

İstanbul ve Ankara gibi iki metropol kente yakınlığı nedeniyle yerli turistlerin de ilgisini çeken Sapanca, son yıllardaki yatırımlarla, Türkiye'nin turizm merkezleri arasındaki yerini aldı. Yerli turistlerin yanı sıra özellikle Ortadoğu'dan gelen ziyaretçi ve turistler için cazibe merkezi haline gelen ilçe, denize ve termal tesislere yakınlığı, Sakarya Nehri, gölleri, ovaları, dağları ile tüm güzellikleri bünyesinde barındırıyor.

Bir köprü gibi

Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Yavuz yaptığı açıklamada, Sapanca'nın Türkiye'nin doğusu ile batısını birbirine bağlayan köprü görevini gördüğünü belirterek, “Son zamanlarda Ortadoğu'daki problemlerden dolayı Araplar Sapanca'ya ilgi gösteriyormuş gibi görünüyor. Türkiye, İslam devleti olması ve coğrafi güzellikleri nedeniyle insanları kendisine çekiyor. Bizim herkese kapımız açık” dedi.

Ulaşımı kolay

"Sapanca adeta İstanbul'un bir parçası" diyen Yavuz, "Buradan İstanbul'a bir saat, Ankara'ya 2,5 saat. Hızlı tren buradan geçtikten sonra bu süre daha da azalacak. İlçemiz, ulaşım yönünden güzel, dağı ve yeşil görünümüyle çok güzel" dedi.

3 Eylül 2015 , Perşembe Bu haber toplam 898 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama