Günün Tarihi:22 Şubat 2019

AK Parti startı verdi


AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı 33. İlçe Danışma Meclisini tüm kademelerin katılımıyla AKM’de gerçekleştirdi.

Tam kadro
AK Parti Adapazarı İlçe Başkanlığı 33. İlçe Danışma Meclisi Toplantısını Ana Kademe, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Mahalle başkanlarının katılımıyla tam kadro olarak AKM’de gerçekleştirildi.

Katılım
İlçe Danışma Meclisine Milletvekilleri, Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu, İl Başkan Yardımcıları Mehmet Yılmaz ve Fevzi Gürsoy, İl Yönetim Kurulu üyeleri, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Erol Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Tercan, Adapazarı Belediye Meclis Üyeleri’nin katılımıyla başladı.

Gurur duyuyor
Danışma Meclisinde İlçe Başkanı Mustafa Ak’ın sözleri partili gençler ve mahalle başkanları tarafından “Adapazarı seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla sık sık kesildi. Ak son günlerde artan terör olaylarına değinerek, “Ülkemizde maalesef son günlerde artan terör olaylarıyla yüreğimiz dağlanıyor. Olayları bu raddeye getirenler, söylemlerinde sağduyu mesajı içermeyen toplumu kutuplaştırmaya çalışanlar belli. 7 Haziran Seçimleri öncesi saz çalanlar şimdi savaş çağrısı yapıyor, polisimizi, askerimizi tehdit ediyor. Terörü ve terör örgütünü kınamaya cesareti olmayanlar ekranlardan hamaset dolu laflar ediyorlar” şeklinde konuştu.

Kurtuluş
Başkan Ak, “  Hepimiz bu ülkenin önünün açılması için çaba göstermeliyiz. Güçlü Türkiye’den herkes korkuyor. AK Parti milletin partisi biz de millete hizmet etmekten onur duyan ve çalışmaktan hiç kaçınmayan bir teşkilatız. Sakarya’nın en büyük teşkilatıyız. 1 Kasım’da da inşallah tarih yazacağız hep birlikte. 1 Kasım hepimiz için kurtuluş olacak. Eğer 50 günümüzü feda etmezsek 50 yılımızı feda ederiz” dedi.

Cevap vereceğiz
Millet olarak zor günler geçirdiğimizi söyleyen Milletvekili Recep Uncuoğlu ise, “ Teröre karşı tek yürek olarak tepkilerimizi dile getirdik. Bu vatanın bölünmeyeceğini onlarca kez haykırdık. Türkiye üzerinde yapılan operasyon ve provokasyonlara gelmeyeceğiz. Bu toplumun algısı ile duyguları ile oynayanlara ve terörden beslenenlere en güzel cevabı vereceğimizden herkes emin olsun” dedi.

Haykıracağız
Uncuoğlu, “7 Haziran seçimlerinin bize verdiği mesajı çok daha iyi anlamak için çalışmalarımızı daha yoğun şekilde devam ettiriyoruz. 5. Olağan Kongremizde de Ak Parti olarak bu millete yine gönlündekini en iyi anlayan partinin AK Parti olduğunu haykıracağız. Bu kadar yalanın olduğu zamanda canımız yanarken insanımıza doğruyu anlatmak zor. 1 Kasım’da Türkiye’ye AK Parti’nin tek başına iktidarının gerekli olduğunu hepimiz çok net bir şekilde gördük. İnsanlarımıza da bunu anlatacağız” dedi.

Net bir şekilde
7 Haziran seçimlerinin ardından geçen 3 aylık sürenin milletin gözünün önünde cereyan ettiğini söyleyen Milletvekili Mustafa İsen, “Kimin gerçekten bu millet için elini taşın altına koyabileceği kiminse uzaktan seyredeceği net bir şekilde görüldü. Bu coğrafya çok ilginç bir coğrafya, burada 46 medeniyet katmanları vardır” dedi. 

Kontrol edebilen
İsen, “Diğer taraftan bakarsak 46 medeniyet toprağa gömülmüştür. Onun için çok dikkatli olunması gereken bir coğrafyadır. Eğer iyi yönetilirse bu coğrafya etrafındaki bölgeleri kontrol edebilen bir hale gelir. Ama aksine olan durumlarda sıkıntılara da düşülebilir. Önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak olan seçim ülke tarihinin en önemli seçimlerinden biri. Neredeyse bir var olma yok olma mücadelesi olacaktır” dedi.

4 yıl geri
İsen, “Bu meseleyi bir seferberlik mücadelesi şeklinde görmemiz gerekmekte. Seçime kadar olan 50 günlük süreyi çok çok iyi değerlendirmemiz gerekmekte. Geçen seçimlerde de söyledim pardon demenin bedeli ancak 4 yıl sonra geri dönebilir. Kaybettiğiniz zaman elinizden 4 yıl gidiyor. Burada birinci ölçü kırılan insanlarımızı bu şemsiyeye geri getirmek olacaktır. Gençlere yönelik çalışmalar yapmalıyız. Geçen seçimlerde de gençlerden yeteri kadar oy alamadık bunları değerlendirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

Bilgilendirme
İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos ve Adapazarı İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol’un konuşmaları ve aylık faaliyetleri hakkında partililere sunumlarını slaytlar eşliğinde sundular. Teşkilat Başkanı İlhan Güve Mahallelerin seçmen sayısı ve oy oranlarıyla ilgili içinde demografik bilgilerde olan grafiklerle birlikte partililere sunum yaparak bilgilendirdi. 
 

12 Eylül 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 784 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın