Günün Tarihi:18 Aralık 2018

 

 

47 yeni hekim geliyor


Sakarya Kamu Hastaneler Birliğine bağlı başhekimler, Genel Sekreter Doç.Dr. Hasan Salih Sağlam nezaretinde toplandı.

İlçe hastaneleri
Tıbbi Hizmetler Başkanı Prof.Dr.Yusuf Yürümez ve Mali Hizmetler Başkanı Mustafa Necati Çolak’ın da katıldığı toplantıda temel atma çalışmaları başlayan Geyve Devlet Hastanesi, taşınma hazırlıkları içerisinde olan Hendek Devlet Hastanesi ve yeni hizmet binalarına taşınan Kaynarca Devlet Hastanesi ile  Sapanca Devlet Hastanelerinin  mevcut durum değerlendirmesi yapılarak gerçekleştirilmesi planlanan hedeflerle ilgili görüş alış verişinde bulunuldu.

TİG teşekkürü
Genel Sekreter Sağlam, yapılan değerlendirmeler sonucunda birliğe bağlı hastanelerden Teşhisle İlişkili Gruplar (TİG) sistemine gönderilen sağlık verilerinin, Türkiye ortalamasının üzerinde olması ve sağlık tesislerinin kendi grupları içerisinde ilk sıralarda yer almasıyla ilgili memnuniyetini ifade ederek, başhekimler başta olmak üzere ilgili birimlerde çalışan tüm personele teşekkür etti.

43’ü pratisyen
Genel Sağlam, “Mecburi hizmet uygulaması kapsamında 43 pratisyen ve  1 psikiyatri, 1 cildiye, 1 patoloji, 1 çocuk  hastalıkları uzmanı olmak üzere 4 uzman hekim hastanelerimizde göreve başlayacak. Psikiyatri Uzmanı ve Cildiye Uzmanlarımızı Karasu Devlet Hastanesinde,   yeni başlayacak diğer hekimlerimizi de merkez ve ilçelerimizdeki diğer hastanelerde değerlendireceğiz” dedi.

Değerlendirme
Sağlam, Ekim ayında yapılacak başhekimler toplantısının ardından, hizmetlerle ilgili değerlendirmelerde bulunmak üzere basın mensuplarıyla bir araya gelerek toplantı yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.
 

17 Eylül 2015 , Perşembe Bu haber toplam 1377 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın