Günün Tarihi:25 Mayıs 2019

SAÜ’den birliktelik mesajı


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Akademik Genel Kurul Toplantılarının yenileri yapıldı.

Yüksek okullar
Fen-Edebiyat, İletişim fakültelerinin Akademik Genel Kurulu 15 Eylül Salı günü yapıldı. İşletme, Hukuk, Spor Bilimleri, Güzel Sanatlar fakülteleri ile Devlet Konservatuvarı ve Kaynarca Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu akademik genel kurulları ise 16 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Yapılacaklar
SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Akademik Genel Kurul Toplantılarına, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, rektör yardımcıları, dekanlar, bölüm başkanları ve akademisyenler katıldı. Toplantılarda, fakülte ve yüksekokulların mevcut durumu, yürütülen projeler ve hedefler konusunda bilgiler verildi. Yeni eğitim-öğretim döneminde yapılacaklar ele alındı.

Terörü lanetliyoruz
Akademik Genel Kurul Toplantılarında konuşan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, son günlerde tırmanan terör olaylarına değindi. Terör saldırılarını kınayan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Bu yılki Akademik Genel Kurul toplantıları ülkemizde meydana gelen olayların etkisi ile biraz buruk geçiyor. Terör örgütü PKK’nın saldırıları sonucu çok sayıda vatandaşımızı, askerimizi, polisimizi şehit verdik. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, geride kalan ailelerine sabır niyaz ediyorum. Tabi ki bu yaşananlar bizi derinden etkiledi” dedi.

Kardeşliğimiz
Akademik Kurul toplantısında konuşan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Vatanımızı, birliğimizi hedef alan kirli bir oyun oynanıyor. Binlerce yıllık kardeşliğimiz bozulmak isteniyor. Bu tuzağa düşmemeli, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumaya devam etmeli, bizi birbirimize düşman etmeye çalışan teröre karşı hep birlikte karşı durmalıyız. Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, biz hepimiz, birlikte Türkiye’yiz” dedi.

Üniversiteler
Elmas, “Üniversiteler olarak terör olayları karşısında sessiz kalmamalıyız, terör örgütü faaliyetlerini şehirlere yaymak için fırsat kollamışlardır. Sayın Cumhurbaşkanımız geçen hafta rektörler ile yaptığı toplantıda, silahlı ve terör unsurlarına karşı mücadelenin kararlılıkla devam edeceği mesajını vermiştir. Bu toplantıda devletimizin, terörün sonlandırılması konusunda bir tereddüdünün olmadığını ve bu konuda kararlılığını bir kez daha ifade etmiştir” dedi.

İletişim halindeyiz
Dünyanın önde gelen üniversiteleri arasına girmeyi hedeflediklerinin altını çizen, bu amaçla akreditasyona büyük önem verdiklerini kaydetti. Tüm birimleri akredite etmeyi amaçladıklarını belirten Elmas “Uluslararasılaşma konusunda yurtdışından üniversitelerimizi akredite etme ve kalite konusunda dışarıyla sürekli ilişki ve iletişim halindeyiz. Yıl onuna kadar tüm bölümlerimizin akredite olması yönünde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Bilinen gerçek 
Bu konuda önemli mesafeler aldıklarını vurgulayan Prof. Dr. Elmas, Avrupa Kalite Ödülü’nde finalist olduklarını, kalite konusunun ise bu göstergelerin yönetimini ve dünyayla uyumunu gösterdiğini söyledi. Elmas, “Alabileceğimizi tahmin ettiğimiz en üst ödülü aldık. Bir kamu kuruluşunun ilk başvurusunda böyle bir ödülü alabilmesinin önemli olduğunu bilinen bir gerçektir. Bu konuda da üniversitemiz, çok konuşulur olmaya başladı” ifadelerini kullandı.

Yenilikler
Üniversite olarak akademisyenlere her türlü desteği ve kolaylığı sağladıklarını dile getiren Elmas “Biz dünyadaki gelişmelere açık, çağın gerekliliklerini yerine getiren bir üniversiteyiz. Dünyadaki değişimleri yakından takip ediyoruz ve yönetim olarak bu değişimler doğrultusunda kararlar alıyoruz” şeklinde konuştu.
 

18 Eylül 2015 , Cuma Bu haber toplam 1473 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama