Günün Tarihi:20 Temmuz 2019

Akyazı’da eğitim sevinci


2015-2016 Öğretim yılı Akyazı’da düzenlenen törenlerle başladı.

Atatürk anıtı
İlköğretim Haftası dolayısı ile Akyazı’da ilk tören Atatürk anıtı önünde düzenlendi. Okullardan temsili gurup öğrencileri, okul müdür ve öğretmenlerin ve bazı daire amir ve memurlarının hazır bulunduğu tören İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir’in anıta çelenk koyması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile yapıldı.

Haftanın önemi
Akyazı’daki ikinci tören Paris Orta Okulunda yapıldı. Paris Ortaokulunda Türkçe Öğretmeni Reşat Beyoğlu’nun sunumu ile yapılan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Törende daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı  Belediye Başkanı Hasan Akcan, Okul Müdürü Emin Akbayrak ve Sosyal Bilgiler  Öğretmeni Rıdvan Dişli, haftanın anlam ve önemini belirten konuşmalarını  yaptılar.

Hediyeler
Öğrencilerin günün anlamını belirten şiirlerini okumalarının ardından 8. Sınıf öğrencileri okula yeni başlayan İlk ve Anaokulu öğrencisi kardeşlerine birer hoş geldiniz çiçeği verdiler.
Program büyük alkış alan bayrak gösterisi ile tamamlandı. Protokol törenden sonra sınıfları gezerek öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet ederek öğrencilere hediyeler dağıttılar.

Törene katılım
Akyazı’daki İlköğretim Haftası kutlama törenine, Akyazı Kaymakam Vekili Karapürçek Kaymakamı Fatih Sultan Han Korkmaz, Garnizon Komutanı Mustafa Hekimoğlu, Belediye Başkanı Hasan Akcan, daire amirler ve memurları ile kalabalık bir veli topluluğu katıldı.
 

2 Ekim 2015 , Cuma Bu haber toplam 1241 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama