Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Hasar tespiti sürüyor


Sapanca Kaymakamlığı ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, selden zarar gören ev, tarla ve iş yerlerine yönelik hasar tespit çalışmalarına başladı.

Canın yongası
Göl Mahallesi'ndeki evini su basan Fatma Furtaca, sel felaketinde evindeki bütün eşyaların zarar gördüğünü anlatarak, "Allah beterinden saklasın ama mal da canın yongası. Eşyaların hiçbiri kullanılmıyor, hepsini attık. Evde kalamadık. Bir arkadaş da kaldık. Su çekildi ama bu havada kuruması mümkün değil. Ne yapacağız bilmiyorum. Kışın bir yer bulmak şart, durumumuz da pekiyi değil" dedi.  Furtaca, AFAD ekiplerinin hasar tespit çalışmaları yaptığına işaret ederek, "İnşallah yardımcı olurlar" dedi.

Gücüm yok
53 yaşındaki Ayşe Çakmak da bütün eşyalarının su içerisinde kaldığını belirterek, şunları söyledi. "Hepsi ıslanmış, atılacaklar. Komşularda kaldık. Sabah geldik ama bir şey yapamadık. Ne yapacağız bilmiyorum. Hasar tespit yapıldı, fotoğraf da çektiler su varken. Resmen havuzun içerisinde yüzüyorduk. Bir oğlum hem okuyor hem de çalışıyor. Başka eşya alacak gücüm de yok. Ellerinden ne gelirse yardım etsinler bize. Bu Allah'tan geldi, kuldan gelmedi. Artık ne ellerinden geliyorsa yardımcı olsunlar, bizi bu çamurun içerisinden çıkarsınlar."

Temizliyor
Öte yandan, Kurtköy deresi kenarındaki itenin sağanak nedeniyle çöken yolunda ekiplerce sağlamlaştırma ve temizlik çalışmaları yapıldı. Ekipler, Mahmudiye Deresi'nde de sağanak nedeniyle biriken molozları kepçeyle temizliyor. Çalışmaları sırasında su borusunun patlaması ekiplere zor anlar yaşattı. Sapanca-İzmit yolu ile park halindeki araçlara fışkıran tazyikli suyun yayılmaması için iş makineleriyle çalışma gerçekleştirildi.

3 Ekim 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 930 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın