Günün Tarihi:22 Ağustos 2019

‘Çamuru temizlemek hizmet değil’


MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül, Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük ve İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

Asgari ücret
Seçim beyannamesi hakkında açıklamalarda bulunan Levent Bülbül, “Asgari ücrette bizim açıkladığımız 1400 TL’yi uçuk bulan AKP, vaatlerinde 1300 TL vereceklerini açıkladı. Madem 1300 TL verebilecektiler de bu insanları neden 900 TL ile süründürdüler? Bu ayıptır! Bu milletle kafa geçilmiştir ve bu millet bunun hesabını sormalıdır. Bu çileler niye çekildi? MHP’li gözüken AK Partililer, meydanlarda “Kahrolsun PKK sloganı ile ortalığı karıştırdılar. Bu ikiyüzlülüğün hesabı verilecektir ” dedi.

Vatandaş kandırıldı
Bülbül, “ Milletin nasıl kandırıldığı ortaya çıkan Sayıştay raporları ile ortaya çıktı. Bugün Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 23 Milyon liranın sehven kaybolduğunu açıkladığı paranın nereye gittiği beyan edilemiyor. Allah’a vereceği hesabı en önce düşünmesi gereken böyle bir kurumun verdiği bu açıkları izah edemezsiniz. Bu veballe nereye gidecekler?” dedi.  Valilik Kampusunda yer alan billboardlarla ilgili sorularının cevabını alamadıklarını da söyleyen Bülbül, “ bunların ne amaçla kullanılacağı açıklanmalıdır. Bu konuda toplumun aydınlatılması gerekiyor. Bu memlekette kimse hiçbir şeyi unutmaz bu bilinmeli” şeklinde konuştu.

Tedbir alınmalı
MHP olarak geçen sene yaşanan sel felaketinden sonra uyarılarda bulunduklarını hatırlatan Bülbül, “ Bir çok merci ile görüşlerimizi paylaşmıştık. Ancak her yoğun yağmurda sel meydana gelmeye başladı. Büyükşehir belediyesi, AFAD gibi kurumlar Allah verdi diyorlar. Belediyelerimiz sadece sel kalıntılarını toplama görevini yapıyor. Sakarya halen baskın ve sel riski altında ancak nasıl bir planlama olduğu açıklanmıyor. Sayın Toçoğlu her selden sonra alana giderek geçmiş olsun der, başka bir şey olmaz. Oranın çamurunu toplamak hizmet etmek değildir. Bunların nedenleri ortadadır tedbir alınması gerekiyor” dedi.

Yeni slogan
MHP olarak yeni bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Bülbül, “ Yeni bir sloganımız var, ‘9 Oy Bir Memleket’ sloganı. Bu isimle yapacağımız toplantılarda her dava arkadaşımızdan bir kişi olarak MHP’ye oy vermemiş 9 kişiyi ikna edin diyeceğiz. 9 oy bir memlekettir. MHP’ye oy vermek toplumsal huzur için önemlidir. İnşallah MHP olarak bizler 1 Kasım seçimlerinden başarı ile çıkacağız” dedi.
 

8 Ekim 2015 , Perşembe Bu haber toplam 748 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama