Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

SAÜ işbirliğini arttırıyor


Sakarya Üniversitesi ile Başak Traktör Tarım Ziraat ve İş Makinaları Sanayi Ticaret A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalandı
Sakarya Üniversitesi Meslek Yüksekokulları ile Teknoloji Fakültesi öğrencilerinin işletmelerde yapacakları bir yarıyıllık ‘İşyeri Uygulaması’  ve Üniversite - Sanayi işbirliğinin arttırılması amacıyla çeşitli bilimsel ve teknolojik faaliyetleri birlikte gerçekleştirme konularında Sakarya Üniversitesi ile Başak Traktör Tarım Ziraat ve İş Makinaları Sanayi Ticaret A.Ş arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Sanayi işbirliği
Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ile Başak Traktör Tarım Ziraat ve İş Makinaları Sanayi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ertan Paşa arasında imzalanan işbirliği protokolü Sakarya Üniversitesi öğrencileri; UMDE, 7+1, 3+1 uygulamaları ve yaz dönemi stajları için Başak Traktör fabrikalarında istihdam edilerek pratik eğitim almaları ve Üniversite - Sanayi işbirliğinin arttırılması amacıyla çeşitli bilimsel ve teknolojik faaliyetleri birlikte gerçekleştirme konularını kapsıyor.

İmza töreninde
Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza töreninde, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul, Sanko İş ve Tarım Makinaları Grubu İnsan Kaynakları Direktörü Ali Tekin Koçak, Başak Traktör İmalat Müdürü Kayhan Çallıca, Doç. Dr. Yılmaz Uyaroğlu, Doç. Dr. Hakan Serhat Soyhan, Yrd. Doç. Dr. Gültekin Çağıl ve Yrd. Doç. Dr. İhsan Hakan Selvi’de
hazır bulundu.

Büyük ilerleme
Sakarya Üniversitesi’nin yol haritasına uygun her türlü işbirliğine açık olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “Belirlemiş olduğumuz misyon ve vizyon gereği üniversitemizi daha ileri noktalara götürmek adına yeniliğe ve işbirliklerine her zaman kapımız açık. Bu tür projeler ile üniversite-sanayi işbirliği konusunda büyük ilerleme kaydettik. Bu projelerimiz diğer üniversitelere örnek olmaya devam ediyor. Öğrencilerimizin çalışma hayatına adaptasyonunu kolaylaştırmak amacıyla geliştirdiğimiz proje başarılı bir şekilde devam ediyor. Projeden, iş hayatına bir adım önde başlayan öğrencilerimiz de işverenler de çok memnun” diye konuştu.

Mükemmellik
Sakarya Üniversitesi’nin akredite ve kalite çalışmalarına ağırlık verdiğini dile getiren Rektör Elmas, “Sakarya Üniversitesi olarak tüm bölümlerimizin akredite olması için çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Ulusal Kalite Ödülü ve Mükemmellikte Süreklilik ödülleri başta olmak üzere birçok ödül aldık. Avrupa Mükemmellikte Süreklilik Ödülü için de finale kaldık. Ekim ayı sonunda Brüksel’de yapılacak Ödül Töreni ile finalistler arasında ödül alan kuruluşlar ilan edilecek” dedi.

Kalite odaklı
Başak Traktör olarak her türlü işbirliği adına tesislerin SAÜ öğrencilerine ve akademisyenlerine daima açık olduğunu ifade eden Başak Traktör Tarım Ziraat ve İş Makinaları Sanayi Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ertan Paşa, “Sakarya Üniversitesi’nin yenilikçi ve kalite odaklı yönetim anlayışı ile yönetilmesinden dolayı tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
 

8 Ekim 2015 , Perşembe Bu haber toplam 543 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama